У четвер, 15 жовтня, український глава Володимир Зеленський відвідає Туреччину з дводенним робочим візитом.

В Анкарі підпишуть важливу військове угоду між Туреччиною і Україною, проект якої напередодні затвердив Кабмін.

Подробиці угоди розкрила пресслужба Міноборони України, де підкреслили, що договір створить правові основи для розширення і поглиблення існуючого українсько-турецького співробітництва в сфері оборони і початку співпраці з більш ніж двадцятьма принципово новими актуальними напрямами.

“Наша взаємодія з турецькими партнерами надзвичайно динамічна. Тільки в липні ми обговорювали в Києві робочі моменти з міністром національної оборони Туреччини Хулусі Акаром — і ось фінішна пряма. Така взаємодія, повторю, відображає стратегічний характер наших відносин і взаємної налаштованість на забезпечення миру і безпеки в Чорноморсько-Азовському регіоні “, — зазначив міністр оборони України Андрій Таран.

Він підкреслив, що Стратегія національної безпеки, яку нещодавно затвердив Зеленський, визначає саме Турецьку Республіку як одну з країн, з якою Україна буде розвивати стратегічне партнерство для захисту інтересів і зміцнення регіональної безпеки.

Нагадаємо, Стратегія національної безпеки України визначає основні напрями державної політики в сфері національної безпеки, поточні та прогнозовані загрози національній безпеці і національним інтересам України з урахуванням зовнішньополітичних і внутрішніх умов, основні напрямки зовнішньополітичної діяльності держави для забезпечення її національних інтересів і безпеки, напрямки та завдання реформування і розвитку сектора безпеки і оборони, а також ресурси, необхідні для її реалізації.

Кінцевою метою реалізації Стратегії є затвердження вільної, багатої, безпечної України, в якій панує право, де кожен може реалізувати свої таланти і здібності, де люди дихають чистим повітрям, п’ють чисту воду і з якою зв’яжуть долю їх діти і внуки.