Наразі загрози оточення українських сил в Луганській області немає. Загарбники країни-агресорки Росії кинули великі сили, аби захопити всю територію області. Ситуація в регіоні важка, але контрольована.

Про це заявив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай в інтерв’ю “РБК.Україна”.

“Цього (оточення – Ред.) дуже хоче Росія. Я спілкуюся із військовими, зараз загрози оточення немає. Наше командування контролює ситуацію. Так, вона важка, але контрольована”, – наголосив керівник області.

Попри важкі бої ЗСУ досі утримують частину Сєвєродонецька. Також росіянам не вдається перерізати трасу Лисичанськ – Бахмут, щоби оточити українські сили.  За його словами, спроби окупантів повністю захопити Луганщину мають політичну мету. 

“Обіцяв же цей хворий карлик, що вони будуть в межах адміністративних кордонів Луганської області. Ну, ось вони це і намагаються зробити”, – каже Гайдай. 

Нагадаємо, ЗСУ стримують росіян в Сєвєродонецьку, де тривають бої, а у Лисичанську небезпечно навіть в центральних районах. Саме на одній із центральних вулиць Лисичанська вчора після артилерійського обстрілу загинув місцевий житель. Крім того, Сєвєродонецьку Луганської області другий тиждень продовжуються вуличні бої, за таких умов ситуація постійно змінюється.

Про це у коментарі розповів військовий експерт Олег Жданов.

“Ситуація змінюється постійно. Там як у Сталінграді: кожна вулиця переходить з рук у руки. І так буде продовжуватися доти, доки одна зі сторін не видихнеться. Але поки що у нас більше сил і засобів утримувати Сєвєродонецьк, ніж в армії РФ”, — каже Жданов.

За його словами, росіяни що в полі, що в місті воюють однаково — за принципом вогневого валу.

“Уперед вони пускають артилерію та авіацію, коли вона все знищує, то йдуть у наступ. І з ними така тактика грає злий жарт. Коли їхній наступ українські сили зупиняють, їм нема за що зачепитися — і відкочуються назад. І тоді якщо наші переходять у контратаку, то вони женуть їх до першого оборонного рубежу”, — уточнює військовий експерт.