НАБУ порушило кримінальну справу проти Порошенка й Клімкіна. Слідчі з’ясують, чи зловживали вони владою.

Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження проти експрезидента Петра Порошенка та колишнього міністра закордонних справ Павла Клімкіна через імовірне зловживання владою.

Про це посилаючись на відповідь пресслужби НАБУ, повідомляє “РБК-Україна”.

Там нагадали, що раніше Солом’янський райсуд Києва зобов’язав антикорупційне бюро розпочати відповідне розслідування. Зазначається, що кримінальна справа щодо Порошенка та Клімкіна ведеться за ст. 364, а це зловживання владою або службовим становищем.

“У зв’язку з вищевикладеним, детектив Національного бюро 23 серпня 2019 року вніс відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі вищезазначеної постанови Солом’янського районного суду м. Київ”, – йдеться в повідомленні НАБУ.

Додамо, що Раніше Труба заявляв, що загалом прізвище експрезидента фігурує в восьми кримінальних провадженнях, які веде Державне бюро розслідувань. Він не уточнював, про які справи йдеться, але журналісти припускають, що справи можуть стосуватися схеми “Роттердам+”, корупції в енергетиці, обставин змін власників суднобудівного заводу “Кузня на Рибальському”, телеканалу “Прямий” тощо.

17 липня ДБР викликало Порошенка на допит, але політик не прийшов. За словами Труби, у кримінальному провадженні щодо “Кузні на Рибальському” допитали інших свідків, зокрема й Сергія Тігіпка, а також провели виїмки документів. Труба наголосив, що надалі ДБР має намір викликати повторно Порошенка на допит для проведенння слідчих дій. 

Експрезидент, за словами керівника відомства, має бути зацікавлений у тому, щоб дати показання, аби слідство було неупередженим і повним. 

Уранці 19 липня детективи НАБУ та САП провели обшуки у приміщеннях ПАТ “Автомобільна компанія “Богдан Моторс”, зокрема в спортивному клубі “5 елемент” (пов’язують із Порошенком та Кононенком). 

У НАБУ додали, що слідча дія санкціонована і проводиться в ході розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони України та Генштабу ЗСУ України, які у 2015-2018 рр, на думку слідства, незаконно внесли до державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт та здійснили його закупівлю за завищеними цінами. Як повідомлялося раніше, компанія “Богдан Моторс” отримала півмільярда гривень за таємними контрактами на закупівлю вантажних і санітарних автомобілів, зроблених на китайському шасі.

25 липня Порошенко прийшов на допит до ДБР. 

10 вересня Петро Порошенко проігнорував допит у ДБР і не з’явився на нього. Експрезидент мав свідчити у справі про можливу державну зраду стосовно невиконання рішення суду щодо призначення членів Вищої ради правосуддя.