Українські захисники ймовірно підбили російський корабель, який зафіксували поблизу Одеси. Про це повідомляють очевидці, які побачили дим на горизонті моря. Одним словом, сподіваються, що “русский корабль” пішов самі знаєте куди.

Після оприлюднених світлин інформацією про те, що підбито російський великий десантний корабель поділився ніхто інший, як екс-генпрокурор Юрій Луценко. Він оприлюднив фото з палаючим судном на рейді, зазначивши, що екіпаж судна становить близько 600 осіб.

Український журналіст Євген Прокопишин також підтверджує цей факт. На своїй сторінці в Фейсбук він написав:

Російський великий десантний корабель з кількома сотнями солдат пішов *нецензурна лексика* — отримав нашу ракету (поки що не відомо, чи обстріляли з РСЗВ, чи це уже БПКРК «Нептун» працює).

Голова Львівської ОДА Максим Козицький підкреслив, що ціла Україна підхопила безстрашні слова українського героя з острова Зміїний: #русскийвоенныйкорабль*нецензурна лексика*, коли, нині ще +1 ворожий корабель пішов туди, куди йому й дорога!

Такі написи, ви знаєте, – майже на кожному блокпості. Такі борди можна зустріти на Львівщині вже зараз!

Вони є частиною нашої активної інформаційної кампанії: чітко вказуємо, куди йти окупанту!

Приємно чути хороші відгуки про цю інформаційну кампанію. 

Підіймаємо настрій та додаємо бойового духу нашій непереможній нації!

А тим часом Путін з кожним днем все більше втрачає позиції. Українська армія та народ зламали його злощасний план.

Директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова Володимир Дубовик розповів виданню Коментарі:

“Все залежить від завзяття нашого народу, наших військ. Думаю, якби в перші кілька днів Росія досягла поставленої мети (взяла великі міста, включаючи Київ, знищила українську владу), Захід не зміг би нам допомогти так, як допомагає зараз. І не зміг би так тиснути на РФ. А зараз війна триває майже тиждень. Плани Путіна зламані, незважаючи на певний поступ військ. Відповідно, це підвищує прагнення цивілізованого світу допомогти Україні. Вони розуміють, що можуть своїм внеском допомогти нам переламати хід воєнних дій”.

За словами експерта, так завжди буває, коли придивляєшся до чужої війни і думаєш: якщо сторона, яка тобі ближче, легко здається – навіщо допомагати? А якщо вона не здається, демонструє чудеса героїзму, як зараз Україна, то хочеться підтримати. Хочеться підвищити шанси вистояти.

“Що ми й бачимо зараз. Постачання зброї не просто продовжуються, а збільшуються. Нам обіцяли допомогти літаками. Сподіваємось також на засоби протиповітряної, протитанкової оборони, на багато іншого. Дехто казав – навіщо нам стільки “Джавелінів”? Тепер ми розуміємо, що “Джавелінів зайвих не буває”, – наголошує Володимир Дубовик.

Навіть без ядерної війни, яка знищить усіх, Росія нині знищується санкціями, запровадженими через вторгнення в Україну Політолог Дмитро Воронков, коментуючи дії Росії, робить висновок: модель збирання земель, створення певного аналога СРСР – справді, була у Путіна.

“В орбіту явно входили Білорусь та Україна. У зв’язку з тим, що в Україні яскраво виявив себе прозахідний вектор, Путін зважився 2014-го на анексію Криму та захоплення частини Донбасу. Але цим лише посилив євроінтеграційні, євроатлантичні настрої українців. І тоді Путін, вже 2022-го, зважився на відкрите вторгнення. За аналогією з Гітлером, з яким його все частіше порівнюють, сподівався на бліцкриг. За аналогією з ним — прорахувався, — зазначає експерт. – Наша армія та влада не розбіглися, наша нація згуртувалася – і дає наймогутнішу відсіч. Путін уже зламав об Україну зуби. По суті ми вже перемогли. Путін ніколи не зможе завоювати таку Україну. І він уже бігає та просить допомоги, то в Білорусі, то в інших членів ОДКБ. Тобто, завдано удару не тільки по його зубах, а й по самолюбству. Звідси – геноцид українців у вигляді обстрілу мирних міст ракетами та авіанальотів на них”.