Представники радикальних націоналістичних організацій влаштували напад на приміщення в Києві, яке вони вважають офісом проросійського діяча Віктора Медведчука.

Нападники пошкодили захисні ролети на вікнах, побили шибки і кинули всередину приміщення кілька димових шашок. На стіні будинку написали «Слава нації» і «Смерть ворогам».

Як сказав один із охоронців будівлі, нападників було «близько ста»

Про напад повідомив і один із лідерів організації «С14» Євген Карась. Він оприлюднив у фейсбуці відеозапис нападу й заявив, що його здійснили «якісь невідомі історики» з організацій «С14» і «Традиції і порядок». 

"Поверни політв'язнів путінський прихвостень".  – мовляв, таким чином вони «нагадують Медведчуку за Стуса і покривання утримування Путіним українських в’язнів».

Організація «Традиції і порядок» теж публікує відеозапис нападу, але пише, що його здійснили «невідомі активісти».

Правоохоронці зазначили, що приїхали після повідомлення про те, що невідомі в масках б'ють вікна і роблять написи на будівлі.

"На виклик направили наряди патрульної поліції та слідчо-оперативна групу Шевченківського управління поліції. На момент прибуття правоохоронців порушники втекли. Наряди виявили написи на фасаді, пошкоджені вікна та ролети, а також, зі слів охоронців, у приміщення, ймовірно, закинули димові шашки", – ідеться у повідомленні.

У поліції ще не визначилися з кваліфікацією інциденту, зазначивши, що вивчають записи про те, що відбувалося, в інтернеті.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Водночас у коментарях до допису Карася звертають увагу, що офіс Медведчука розташований в іншому місці. Там, де відбувся напад, натомість міститься офіс СДПУ(о). Медведчук у 1998–2007 роках очолював цю Соціал-демократичну партію України (об’єднану).

Це вже не перший напад членів радикальних українських організацій на приміщення, які вони вважають офісами Медведчука.

Віктор Медведчук, який очолює проросійський рух «Український вибір», відомий також як кум президента Росії Володимира Путіна. У минулому він як радянський адвокат був захисником на процесі проти поета-дисидента Василя Стуса, якого, за даними стенограми процесу, фактично не захищав. Крім того, Медведчук є одним із представників України у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання на Донбасі, де бере участь у переговорах щодо визволення утримуваних осіб; останнім часом ці переговори давали мало результатів.