Указ був виданий з метою створення умов для переходу громадян і проїзду автотранспорту через річку Сіверський Донець у Станично-Луганському районі.

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів розглянути спрощення процедури переміщення громадян і товарів через лінію розмежування на Донбасі. Про це йдеться в указі глави держави №738, оприлюдненому на його сайті в понеділок, 7 жовтня.

Указ був виданий з метою створення умов для переходу громадян і проїзду автотранспорту через річку Сіверський Донець у Станично-Луганському районі Луганської області, забезпечення відновлення зруйнованого мостового переходу, а також належного облаштування контрольного пункту в’їзду/виїзду Станиця Луганська та інших контрольних пунктів в’їзду/виїзду.

“Кабінету Міністрів України невідкладно вжити заходів щодо опрацювання питання про спрощення в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях і про виїзд осіб, переміщення товарів з цих територій”, – йдеться в тексті указу.

Також уряду доручено організувати надання медичної допомоги, допомоги в пересуванні осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на пунктах в’їзду/виїзду, на яких здійснюються заходи контролю.
 
Крім того, Кабміну необхідно чітко нормувати питання влаштування, утримання і функціонування КПВВ, забезпечити поліпшення умов проїзду і безпеки руху шляхом виконання ремонтних робіт на автомобільних дорогах загального користування державного значення H-21 Старобільськ – Луганськ – Кришталевий – Макіївка – Донецьк (на ділянці Старобільськ – Щастя) і Сєвєродонецьк – Новоайдар.

Підкреслюється також, що Генеральний штаб ЗСУ повинен надати цілодобову охорону і освітлення місць зберігання будівельних матеріалів, а також залучених до виконання ремонтно-відновлювальних робіт автотранспортних засобів і спеціалізованої інженерної техніки.

Також Генштабу доручено забезпечити своєчасне виконання робіт з монтажу тимчасової мостової конструкції з метою створення зручних умов для проходу громадян на період проведення ремонтно-відновлювальних робіт мостового переходу через річку Сіверський Донець і безперебійне функціонування КПВВ Станиця Луганська.