Путінський режим може мобілізувати на війну з Україною 300-400 тис. росіян, задурманених пропагандою РФ. По це заявив військовий експерт, полковник запасу СБУ Михайло Притула.

“Ви не уявляєте життя у російській глибинці – це напівзруйновані міста та села. В цьому житті є тільки горілка та одна мета – померти за Росію. Таких людей 300-400 тис. знайдеться. Окрім того, щоденно підростає 2-3 тис. росіян, які досягають 18-річного віку”, – зазначив Притула.

За його словами, ці люди були повністю “зазомбовані” під час правління Путіна і не бачили іншого життя, крім російсьої розрухи.

Керівництво РФ може розпоряджатися цим контингентом, з якого тільки 2-3% здатні мислити, – підсумував експерт.

Військовий експерт Олег Жданов пояснив, чому Росія влаштувала у Білорусі чергові так звані військові навчання саме від 8 до 14 вересня.

За словами експерта, наказ (Путіна – Ред.) щодо “захоплення” Донбасу, на тлі масштабного контрнаступу ЗСУ на Харківщині, уже ні на що не впливає.

Жданов певен: наразі вторгнення окупантів зі сторони Білорусі неможливе. По перше, ЗСУ проводять там військові навчання і демонструють сили та наміри щодо готовності захисту української території.

Експерт вважає, що події на Харківщині кардинально міняють перебіг бойових дій і запустили незворотні процеси у політичному житті Росії.

“Погоджуся з тим, що тут від імперіалістичної війни може перейти до громадянської. Адже сьогодні суспільство в Росії починає звинувачувати і “вішати всіх собак” на політичне керівництво. Перша хвиля критика була на генералітет. І, за інсайдерською інформацією, генерали приєднуються до критики влади і говорять: “а ми що, ми не винні, ми виконували, що нам наказали”. В Росії, як ми знаємо, диктатура. Там лише один політик наказує. І відповідно, винен буде лише він. До речі, обвал рейтингів всіх диктаторів був моментальний, відбувався у лічені дні. Тому подивимося, як відбуватимуться події всередині РФ”, – підсумував він.

На Харківському напрямку підрозділ противника третьої мотострілецької дивізії 20-ї об’єднаної армії залишився без засобів підтримки, а особовий склад був у паніці. Чому вони так швидко відступають? Тому що нам вдалося створити ситуацію паніки серед особового складу, частин та підрозділів Російської армії, – додав він.

За словами експерта, відомо і про численні санітарні втрати противника на Харківщині. За попередню добу до села Валуйки Бєлгородської області привезли понад 75 поранених російських солдатів. А з Бєлгорода до Москви евакуювали понад 100 поранених.

Через втрати у живій силі російські загарбники планують провести мобілізацію чоловічого населення на тимчасово захоплених територіях. Наразі чоловікам заборонено залишати населені пункти.

“Вони намагаються запроваджувати комендантську блокаду населених пунктів для того, щоб потім мобілізувати чоловіків. Мобілізувати вони можуть лише тих, хто взяв російський паспорт”, – додав експерт.

Також окупанти і зрадники, які перебували на території тимчасово окупованої Луганщини, вишикувалися у напрямку російського кордону. Про це в ефірі єдиного телемарафону повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

“Приємно спостерігати, що окупанти зараз відчувають те, через що ми пройшли 24-25 лютого – величезні черги утворилися в напрямку Луганська та російського кордону. Тікають колаборанти та окупанти. Черги до півтора кілометра, в Станиці Луганській в певний період черга з автомобілів була у 10 кілометрів”, – наголосив Сергій Гайдай.

Він також додав, що в деяких населених пунктах, зокрема в Сватівському та Старобільському районах на адмінбудівлях вивішували українські прапори, які досі ніхто не зняв.