Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков розповів деталі функціонування однієї з "виборчих сіток" – за допомогою адмінресурсу виборчі голоси пенсіонерів Києва, Київської області і ще одного регіону намагаються купити за кошти бюджетної програми. 

Про це він повідомив у понеділок увечері в ефірі "Свободи слова".

"Я наведу приклад однієї кримінальної справи, яка розслідується у Василькові Київської області. Йдеться про підкуп голосів … Один зі штабів провладної команди наймає агітаторів, ті вибирають сто чоловік, як правило, найбідніших, йдуть до них у квартири і запитують, чи готові вони підтримати кандидата і, якщо так, то пропонують допомогу.

Зі ста чоловік 30 каже "так, ми готові". Цих людей записують, йдуть до райради або соцзабезпечення зі списком і кажуть керівнику райради, меру, виділити цим людям по тисячі гривень, використовуючи кошти програми "Турбота", закладеної в бюджеті", – повідомив Аваков.

За словами міністра, після того, як адмінресурс був задіяний і гроші пенсіонеру були виплачені, надходить дзвінок зі штабу. Той, хто телефонує, цікавиться, чи отримала гроші людина. Як зазначив Аваков, на ствердну відповідь той, хто телефонує, просить дотриматися слова і підтримати кандидата. "Це що таке? І це відбувається по всій країні! Київська область – найбільше, Київ, Одеса, Одеська область, у Харківській області це є", – заявив глава МВС.

Він додав: "Люди, це ж все видно, – десятки людей нам повідомляють про це, бабусі телефонують, журналісти пишуть".

Розповідаючи про конкретне кримінальне провадження щодо ситуації у Василькові, міністр уточнив, що слідче управління Нацполіції направляє повістки двом тисячам осіб, які опинилися всередині цієї схеми як покупці, як ті, кого купують, або посередники. 

Відповідаючи на запитання, яка кількість кандидатів у президенти займається подібними виборчими сітками, міністр сказав: "У нас загалом є звернення щодо чотирьох кандидатів. ДБР веде перевірку стосовно Тимошенко, я в цьому випадку сказав про те, що направлено в бік команди Порошенка, у нас є звернення щодо Тарути і Гриценка – по одному".

Водночас Аваков звернув увагу на те, що наявність звернення ще не означає, що дійсно має місце 

Глава МВС знову нагадав про незаконність оплати роботи агітаторів загалом.

"А з бюджету оплачувати купівлю голосів – це неймовірна гидота", – підсумував він.