Величезний банер, розміром понад 30 метрів висотою, розвісили на 16-поверхівці в центрі Луцька. Ним, вочевидь, звернулись до Президента України, аби той пам’ятав, якою ціною він прийшов до влади, обіцяючи "АТО за декілька годин" і мир в країні.

«Ти став президентом на крові хлопців 51 ОМБР. Щоб сховати свої злочини, твої генерали її знищили. Волинь такого не пробачає», – так невідомі звернулись до президента напередодні його візиту на Волинь.

Про це повідомляють "Волинські новини".

Видання зазначає: "51-ша окрема механізована бригада проіснувала до 2014 року. Її історія за той рік, коли Росія напала на Україну, – це ціла низка трагічних подій, де полягли волинські герої (Волноваха, Савур-Могила, Іловайськ). Але ця історія – це ще й приклад героїзму і мужності, хоч і про значну частину подвигів волинян чомусь мовчать".

Перші втрати 51 ОМБ зазнала 22 травня, коли терористи обстріляли блок-пост під Волновахою (Донецька область).

На місці загинуло 9 воїнів. Згодом стало відомо, що військові помирають в лікарнях від отриманих поранень.Відповідальність за це взяли на себе бойовики самопроголошеної ДНР. Генеральна прокуратура на той момент порушила два кримінальні провадження – за кваліфікацією "терористичний акт" та "службове недбальство". Згодом стали відомі ймовірні причини трагедії

В цілому, загальна кількість загиблих у зіткненні між терористами і силовиками під Волновахою становить 17 осіб.

Після трагедії під Волновахою полковника Яцківа відсторонили від керування 51 механізованою бригадою, практично зробивши його винним у трагедії. Однак, очевидці розповідають, що командир незадовго до обстрілу намагався переконати вище керівництво перенести той блок-пост. А сам комбриг потрапив до реанімації, коли супроводжував тіла загиблих"

Пізніше, влітку 2014 року 51-ша омбр воювала в найскладніших умовах: вона мала найнижчу укомплектованість кадровим складом на момент початку мобілізації, і при цьому її розірвали на багато окремих частин. 51-ша бригада – єдина, яка воювала одночасно у всіх чотирьох секторах АТО.

Саме вона взяла в полон 10 російських десантників, що стало свідченням всьому світу про російську агресію.

29 серпня під час виходу з Іловайська загинув командир бригади полковник Павло Пивоваренко, якого впізнали тільки восени 2015 року, а до цього він вважався зниклим безвісти.

Після цього, не маючи захисника в особі комбрига, 51-ша бригада була несправедливо звинувачена в масовому дезертирстві і розформована. Саме її зробили винуватцем поразок, а не тих, хто ставив їй завдання. ‡агрузка...