Кремль призначив Валерія Герасімова новим командувачем російськими військами в Україні. Це, ймовірно, пов’язано з підготовкою масштабного наступу навесні. 

Про це для 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський.

“Те, що відбувається, якщо не є початком контрнаступу, то є предтечею. Характер бойових дій, які сьогодні ведуть росіяни, свідчить саме про це. Ворог тестує нашу оборону, намагається знайти слабкі місця, щоб зосередити там ще більшу кількість військ”, – сказав Грабський.

За словами військового експерта, тактика й основи оперативного мистецтва російських військ не змінилися. Росіяни продовжують діяти за шаблонами середини 2022 року. 

Ворог зосереджений на невеликій ділянці фронту, кидає колосальну кількість військ, які гарантовано забезпечують перевагу, прорив оборони, оточення і знищення. Шаблон залишився незмінний, – зазначив Грабський. 

На думку Грабського, для повторного наступу росіянам потрібна масштабна мобілізація. Він підкреслив, що мовиться не про глобальну, а масштабну. 
 
Окрім того військам РФ потрібно буде забезпечити й ресурсну базу, яка в них хоч і збідніла, проте все ще досить велика. 

“Безумовно, вони можуть брати паузу, а потім повторити наступ. За інформацією Global Firepower, Росія має понад 12 тисяч 500 танків. З них вона може використати понад 8 тисяч. Тому уявімо потенціал, який Росія теоретично може застосувати”, – розповів експерт. 

Проте Грабський вважає, що росіяни усвідомлюють – вони запізнюються, їхня ресурсна база скорочується. Окупанти змушені поспішати, хоч з військової точки зору їхні операції затратні й малоефективні.

Водночас політичний аналітик Олександр Кочетков вважає, що Росія здатна перекинути на фронт за досить тривалий період не більше 200 тисяч осіб. 

Водночас навряд чи варто очікувати зриву із забезпеченням України західним озброєнням, яке може спровокувати серйозний прорив російських окупантів із захопленням нових територій. 

“Неможливо “не встигнути”. Та й ми ж не голі-босі на фронті, у нас досить непогана ситуація навіть зараз. Її потрібно покращувати, і цей процес йде. Загалом-то, ті ж Штати, то ж НАТО продумує дії на випадок будь-якої ситуації завчасно”, – підкреслив він. 

Експерт нагадав, що ще до рішення про постачання танків в Україну США перекидали танки Abrams у великій кількості в Європу, ймовірно припускаючи їх подальшу передачу Україні. 

Він категорично відкидає ситуацію, коли Україні раптом буде нічим воювати і нічим захищатися, а Росія несподівано зможе піти в успішний наступ. 

“Це щось фантастичне і нереальне. Росія здатна перекинути на фронт за досить тривалий період не більше 200 тисяч осіб – одягнути, обмундирувати, озброїти і нагодувати їх. Більше – неможливо, цього їй не дозволяє зробити логістика: транспорту немає, залізниць не вистачає, автобусів не вистачає”, – зазначив співрозмовник. 

За його слова, при цьому всі пересування окупантів відслідковуються розвідкою. 

“Плітки про те, що російських мобілізованих провозять в залізничних цистернах, – це хороша історія для блокбастера, але в реальному житті так армії не перекидають. Сьогодні неможливо підготувати ударний кулак з бронетехнікою, артилерією, великою кількістю живої сили так, щоб ніхто з супутника або літака-розвідника цього не помітив”, – додав Кочетков. 

Тож ситуація на фронті справді залишається складною. Попри це, українські захисники усіма силами стримують оборону та не дають ворогові знаходити слабкі ділянки, в той же час відслідковуючи дії противника та накопичення ресурсів аби в необхідний момент дати відсіч.