Згідно з звітом ISW, представники НАТО все частіше попереджають про серйозну загрозу, яку становить Росія для безпеки альянсу. Вже незліченну кількість разів польські військові літаки піднімали через «інтенсивну діяльність дальньої авіації РФ». 

У своєму повідомленні від 16 лютого видання Financial Times зазначило, що недавні оцінки військового потенціалу Росії та потенційних загроз державам НАТО змусили західних лідерів визнати постійний військовий потенціал Росії та збільшити інвестиції в оборону.

Згідно з інформацією, опублікованою у Financial Times, неназвані чиновники британської військової розвідки попередили, що агресивні наміри Росії залишаються актуальними. Вони також зазначили, що російські військово-повітряні та військово-морські засоби залишаються в основному недоторканими, у той час як російські сухопутні сили в Україні «деградували».

«Російський Чорноморський флот сильно постраждав від українських ударів, але більша частина російського флоту дислокується за межами Чорного моря. FT зазначає, що більшість західних офіційних осіб очікують, що Росія зможе відновити свої сили «протягом п’яти-шести років» Незважаючи на великі втрати в Україні», — йдеться у повідомленні.

Це спостереження узгоджується з попередньою оцінкою ISW про те, що припинення війни на умовах Росії дозволить російським силам швидко відновити та відновити можливості, які Росія могла б використати для нападу на країни НАТО. Декілька європейських чиновників з питань оборони, яких цитує FT, підкреслили, що існує «реальна загроза» того, що Росія може напасти на країну НАТО вже через три-п’ять років.

Зауваження офіційних осіб НАТО щодо загрози, що випливає з Росії, відповідають оцінці ISW про те, що Росія, яка виграє в Україні, становить серйозну загрозу для НАТО та європейської безпеки. Тому подальша підтримка Заходом України для запобігання перемозі Росії є критично важливою для безпеки НАТО та США.