Україна не повинна погоджуватись на пропозицію від іранської сторони щодо компенсацій у справі про збиття літака МАУ рейсу PS752 біля Тегерану. Про це у п’ятницю сказав журналістам у Києві секретар РНБО України Олексій Даніловю

“Сьогодні є процедура, згідно якої є певна пропозиція іранської сторони. Я не вважаю, що ми маємо її приймати. Вона не відповідає тому стану речей, який є, тій провині, яку має нести на собі держава Іран”, — сказав Данілов.

На уточнююче запитання, чи вважає Україна запропоновану суму замалою, секретар РНБО зазначив що це питання в першу чергу “мають вирішувати родичі”.

“Ми вважаємо, що це не та сумма, про яку треба вести розмову”, — додав він.

Нагадаємо, раніше іранські ЗМІ повідомили, що кабінет міністрів Ірану затвердив у середу суму у 150 тис. доларів США або її еквівалент у євро для сімей кожної жертви катастрофи літака “Міжнародних авіаліній України”, збитого над Тегераном у січні поточного року.

Рівно о 6:14 (за іранським часом) 8 січня 2020 року під Тегераном був збитий Boeing 737 рейсу PS-752 компанії “Міжнародні авіалінії України”.

У результаті авіакатастрофи загинули 176 пасажирів і членів екіпажу, серед яких 11 українців і 63 громадян Канади.

Іранські війська 11 січня заявили, що український Boeing був збитий випадково, виною став людський фактор: літак пролітав поруч з військовим об’єктом Ірану і був прийнятий за “ворожу ціль”, а саме — за крилату ракету. При цьому, в Ірані відзначили, що очікували атаки з боку США, у зв’язку з чим системи ППО країни були приведені у повну бойову готовність.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що очікує від Ірану повного визнання провини, офіційних вибачень, покарання винних і виплати компенсацій.