В Одесі відбулась конференція щодо планів українсько-американських навчань Sea Breeze – 2019.

Про це повідомляє Держприкордонслужба України.

Зазначається, що під час цьогорічних навчань підрозділи Морської охорони ДПСУ задіють 9 одиниць корабельно-катерного складу, гелікоптери та літаки. Також планується залучати групи спеціального призначення.

Цього року Sea Breeze – 2019 вже традиційно передбачатиме виконання завдань за стандартами НАТО на морі, суші, повітрі та під водою. Територіально дії відбуватимуться в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях та в північно-західній частині Чорного моря.

У морському компоненті заплановані артилерійські стрільби, висадки оглядових груп та багато інших вправ, суть завдань яких не розголошується, оскільки залишається актуальним режим «вільної гри» (free play), в якому раптові завдання будуть надходити від багатонаціонального штабу навчань.

Певною новацією цьогорічних навчань стане відпрацювання річкового елементу. За легендою ворожі елементи намагатимуться заблокувати вихід до моря із найбільшої водної артерії Європи – річки Дунай. Корабельно-катерний склад Морської охорони отримає завдання забезпечення супроводження транспортних цивільних суден річкою та їх вільний прохід через гирло Дунаю до Чорного моря. В даному навчальному елементі будуть задіяні виключно сили Держприкордонслужби, зокрема Морської охорони.

Планом навчань передбачено нарощування натренованості персоналу спеціальних підрозділів, в тому числі й з їх висадкою на захоплені об’єкти з повітря. А в спеціалізованих водолазних тренінгах вперше візьмуть участь представники загону "ДОЗОР", які мають відповідну спеціалізацію.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Крім того, персонал Морської охорони пройде навчання на курсах оглядових груп, де буде можливість обмінятися досвідом із грецькими колегами. На курсах з боротьби за живучість надводного корабля від турецьких партнерів буде представлено сучасне обладнання та засоби його ефективного застосування.

Навчання Sea Breeze – 2019 пройдуть на початку липня 2019 року.

Окрім того, у грудні військові Миколаївського окремого батальйону морської піхоти завершили підготовка та злагодження, яке проходила під керівництвом інструкторів США.