У відомостях, наданих Віцепрезиденткою Єврокомісії Верою Юровою під час інтерв’ю для українського радіо, було зазначено, що Угорщина може розраховувати на вивільнення фінансових ресурсів, які наразі знаходяться в блокуванні, при умові подолання проблем, пов’язаних з корупцією та порушеннями правового порядку.

«Угорщина зараз працює над реформами, і вони вживають заходів, аби переконати нас, що вони виправили речі, які ми хотіли, щоб вони виправили, – дуже конкретні речі. І тоді, якщо вони впораються, ми можемо вивільнити гроші», – зазначила Юрова.

На запитання щодо можливої угоди з Угорщиною, за якою Брюссель вивільнить для неї кошти, а натомість Будапешт погодиться на перегляд бюджету ЄС, що включає, зокрема, допомогу Україні, представниця Єврокомісії відповіла заперечно.

«Точно ні. Ні, не така угода. Такої угоди не буде. Я сказала вам, що це скоріше технічна оцінка того, що вони (угорська сторона – ред.) роблять, і ми маємо наполягати на тому, щоб вони зробили все, що обіцяли», – сказала Юрова.

Вона додала, що рішення щодо грошей для Угорщини має бути схвалене впродовж кількох тижнів.

Нагадаємо, раніше комітети Європарламенту з бюджетних питань і закордонних справ абсолютною більшістю підтримали пропозицію багаторічного плану підтримки України обсягом 50 млрд євро. Тоді Угорщина запропонувала розділити майбутній 50-мільярдний пакет допомоги Україні.

Також джерела розповіли, що ЄС може розблокувати майже 13 мільярдів євро фінансування для Угорщини цього року, щоб змусити уряд Віктора Орбана зменшити його опір у виділенні підтримки Україні.