Печерський районний суд Києва відреагував на скаргу адвоката олігарха Ігоря Коломойського і ухвалив відкрити кримінальне провадження стосовно колишнього президента Петра Порошенка, екс-глави НБУ Валерії Гонтаревої і її заступника Катерини Рожкової.

Про це повідомляє “УНН” з посиланням на адвоката Коломойського Володимира Лисенка.

За словами юриста, заява про кримінальне правопорушення було подано після оприлюднення народним депутатом Андрієм Деркачем плівок, з яких стали очевидні порушення при націоналізації “ПриватБанку”.

Лисенко уточнив, за якими статтями відкрито справу.

“Коломойський вирішив звернутися із заявою, в якому ставилося питання про притягнення до кримінальної відповідальності вищих посадових осіб за ч.2 ст.206 (протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації), ч.2 ст.209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом), ст.231 (незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну таємницю) та ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) КК “, – сказав адвокат.

Він додав, що після того як Генеральна прокуратура не відреагувала на заяву, звернення було направлено в Печерський суд.

“Скарга була задоволена, відповідно слідчий суддя зобов’язав уповноважених посадових осіб Офісу генпрокурора внести відомості (про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань – Ред.)”, – резюмував Лисенко.