14 вересня у Чорному морі сили оборони України нанесли пошкодження двом російським патрульним кораблям. Один із цих кораблів, «Сергей Котов», буде відправлений на тривалий ремонт через отримані ушкодження.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов у коментарі одному з українських ЗМІ.

За його словами, самі росіяни підтверджують результативну атаку на судно — в інформаційній довідці про ситуацію від 13-14 вересня начальник розвідувального відділу штабу округу полковник Філатов заявив про ураження кораблів.
Філатов написав, що 14 вересня о 04:40 було атаковано патрульні кораблі «Василий Быков» та «Сергей Котов».
На другому кораблі пошкоджено гвинт, є пробоїна у лівому борту 50 на 100 см вище за ватерлінію.

«Обидва ці ураження досить серйозні. Це означає, що на тривалий період корабель «Сергей Котов» перебуватиме на ремонті і не братиме участі в агресивних діях держави-агресора проти України», — заявив Юсов.

Нагадаємо, це не перша атака на кораблі рф, напередодні вночі у Севастополі лунали вибухи. Вранці Міністерство оборони Росії повідомило, що ЗСУ завдали ракетного удару по судноремонтному заводу в Севастополі.

За версією окупантів всього було випущено 10 ракет, з яких 7 нібито вдалося збити. Решта влучили по території заводу і спричинили там пожежу. Зокрема окупанти визнали пошкодження двох кораблів у доці, називати які вони не стали.

Пізніше російські телеграм-пабліки поширили інформацію, що від ударів ракет постраждали підводний човен «Ростов-на-Дону» і великий десантний корабель «Мінськ». Також заявлялося про загибель двох осіб, які навіщось вирішили провести ніч на військовому об’єкті, який контролює окупаційна армія.

Згодом нідерландська моніторингова група Oryx повідомила, що російський великий десантний корабель «Мінськ» повністю знищено у сухому доці Севастополя під час ракетної атаки в ніч на 13 вересня.