Для того, щоб хоч якось зупинити масштабний контрнаступ ЗСУ, окупанти на Херсонщині мають в планах підірвати Каховську ГЕС.

Таку думку 24 каналу висловив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, зараз російські військові прораховують варіанти, які можуть статися на правому березі Херсонщини.

Командири окупантів розуміють, що найближчим часом можливі певні оперативно-тактичні дії українських військ. Вони змусять окупанти або йти з правого берега, або гинути.

Окупанти можуть підірвати Каховську ГЕС

Як зазначив Світан, російські загарбники можуть спробувати підірвати Каховську ГЕС, щоб підняти рівень води у Дніпрі. Так вони, ймовірно, хочуть уповільнити контрнаступ ЗСУ, який міг би продовжуватися вже на лівому березі Херсонщини.

Один з їхніх планів – підрив Каховської ГЕС. Вони можуть це зробити, щоб не дати нам на їхніх “плечах” форсувати Дніпро і йти далі до Криму від Херсона. Там в ширину може бути підтоплено до 5 кілометрів,– вважає Світан.

Утім, поки не можна остаточно стверджувати, що окупанти вирішили покидати правобережжя Херсонщини. Все залежить від того, хто ухвалюватиме рішення. Ситуація може бути схожою, як в росіян в Ізюмі: полковники вважали, що потрібно тікати, а генерали вимагали лишатися, бо таким було політичне рішення.

Якщо окупанти підірвуть Каховську ГЕС, то це серйозно ускладнить контрнаступ ЗСУ на Херсонщині. Найімовірніше, пізно восени вже буде неможливо форсувати Дніпро в цьому регіоні.

Утім, підрозділи ЗСУ є на лівому березі Дніпра на Запоріжжі. Тому можливі наступальні дії в бік Мелітополя. Світан наголошує – результат буде однаковим. ЗСУ обов’язково будуть в Криму.

Водночас в ефірі Апостроф TV військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан також розповів про ситуацію на фронтах в Україні та про плани російських окупантів. ЗСУ також мають плани – після завершення перегрупування продовжити звільнення Луганської області.

Про це він сказав в ефірі Апостроф TV.

“Російське командування перекидає до Луганської області додаткові сили. У тому числі частково мобілізованих, яких намагаються швидко підготувати, у тому числі на полігонах в окупованій частині Луганської області. ЗСУ найближчим часом завершать перегрупування, і 2-3 колонами продовжать звільнення Луганської області – з лівого берега Сіверського Донця (Сватове, Кремінна) та правого берега у напрямку до Лисичанська”, – пояснив він.

Експерт описав ситуацію і навколо Бахмута: на річці Бахмутка збудовано одне з найпотужніших укріплень наших військ. За річку окупанти не перейдуть, сам Бахмут також укріплений. Прийшла додаткова артилерія, щоб працювати по російському угрупуванню в Попасній. Значну кількість російських зеків, завербованих ПВК, перекинули саме під Бахмут. Вони рвуться до водоводу, який живить весь Донбас, але ЗСУ їх усіх активно утилізують.

На Херсонщині співвідношення сил на правому березі Дніпра не на користь окупантів. Посилити угруповання там росіяни не можуть, тому прораховують відхід чи організацію нових ліній оборони.

“Заклики колаборантів до “евакуації” та невпевненість самих російських військ – ознаки невпевненості окупаційного командування. Є ризик підриву Каховської ГЕС, тому цим викликана паніка серед населення на правому березі. Не виключено, що це провокується спеціально, щоб прикритися живим щитом”, – зазначив Світан.

Він додав, що на правому березі сконцентровано близько 20 тисяч російських військ. Якщо дати їм піти, окупанти перекинуть їх на інші напрямки.

“Або Запоріжжя, або Донецьк чи Луганський напрямок. Сумнівно, що їх кинуть на Київ. Сумнівно також, що бої будуть у самому Херсоні. Якщо противник відходить, то, швидше за все, може зайняти оборону в районі Каховської ГЕС. Якщо їм не вистачить розуму піти, то росіяни в Херсоні опиняться у котлі, затиснутими з трьох боків”, – резюмував експерт.