Військовий експерт Іван Киричевський прокоментував ситуацію на Харківському напрямку, озвучивши досягнення ЗСУ.

Від експерта Defense Express прозвучала думка щодо того, де найближчим часом на Харківському напрямку варто очікувати “яскравого удару з бавовною” від Збройних сил України за позиціями ворога. 

Український журналіст спершу пояснив, що стягувати резерви на Харківський напрямок окупанти не зможуть, бо їх просто немає. Військовий експерт назвав грамотною стратегію українського командування поширювати інформацію про те, що пріоритетним напрямком для контрнаступу стане Херсонщина, це змусило ворога перекинути туди основні сили, “оголивши” свої позиції на інших плацдармах, чим і скористалися ЗСУ.

Іван Киричевський пожартував про те, що навіть російська пропаганда приємно висловлюється про просування ЗСУ на Харківському напрямку:

“Поки що ситуація виглядає так, що вони не зможуть перекинути якісь резерви, здатні стримати просування наших військ”.

Потім від військового експерта прозвучало наступне:

“Більше того, я думаю, що нам потрібно готуватися до нових сюжетів з відео в соціальних мережах, бо якщо вчора в Куп’янську вже стався удар по штабних будівлях російських окупантів, то наступним, за логікою подій, має бути яскравим ударом з “бавовною” по ешелонах з боєприпасами російських окупантів, які приходять на Куп’янськ. Свято наближається”.

Збройні Сили України проводять успішні контрнаступальні операції у Харківській області, використовуючи слабкі місця російських окупантів та недоукомплектованість ворожих частин. Українські військові можуть відрізати там ворога від основної логістичної «артерії»: Вовчанськ-Великий Бурлук-Куп’янськ-Ізюм.

Про це “Апострофу” розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.

Українські війська буквально змусили бігти передові підрозділи ворога, чию логістику в Ізюмі росіяни не змогли забезпечити. Наразі сили та засоби російського окупаційного війська поставляються за логістичною «артерією» Вовчанськ-Великий Бурлук-Куп’янськ-Ізюм, яку можуть взяти під свій контроль ЗСУ.

«ЗСУ успішно діють на південний схід від Харкова, це зумовлено тим, що саме там у окупантів була недостатньо сформована щільна оборона, тому що багато сил та коштів передислокували ще півтора місяці тому на південь», – пояснив експерт.

Як відомо, навесні на Ізюмському напрямку російські окупанти зосередили велику кількість особового складу та військової техніки, особливо бронетанкової, щоб наступати на Слов’янськ та Краматорськ, і вони можуть використовувати це для контрнаступу.

Втім, зараз ворог або робитиме «жести доброї волі» з певних районів Харківщини, або матиме перспективу комплекту з 200-300-400, тобто бути вбитими, пораненими та полоненими.

Крім того, більшість російських підрозділів на Харківщині потребують відновлення боєздатності (у деяких із них залишилося 30-40% особового складу), але не роблять цього через брак ресурсів. Країна-терорист РФ насилу назбирала смертників для створення так званого третього армійського корпусу, проте навіть цих сил не вистачить для продовження активного наступу. Наприклад, замість 15600 штатних одиниць там немає і 12 тис., і його формування пішло 4 місяці.

Третій армійський корпус Росії, про який багато говорять – недоформований і недокомплектований, а ті, хто в ньому є – це добровольці та найманці “Ліги” і “Вагнера” ​​з-поміж зеків, також молодший офіцерський склад, що не має досвіду бойових дій – вони щойно завершили російські військові виші. Деякі частини цього корпусу вже перебувають на донбаському плацдармі, хоча більша частина була спрямована до Криму, можуть вони з’явитися і на Запоріжжі. але цей ресурс не безмежний, і його потрібно буде компенсувати, але нема з чого, – додав Коваленко.

На відміну від російської окупаційної армії, Збройні Сили України отримують все нові та нові ресурси, зокрема завдяки західним партнерам. Наразі українські військові можуть чинити тиск на російські позиції в радіусі 70-80 км, що дає змогу знищувати систему управління, забезпечення передових підрозділів росіян, інші об’єкти тилового значення та рівня.

Щоб підвищити ККД (коефіцієнт корисної дії, – ред.) ЗСУ, ми потребуємо засобів поразки на відстань до 300 км, щоб закрити питання забезпечення російських окупаційних військ на всіх рівнях, має значення вогневий контроль Криму – через нього поставляється російська на півдні України . Це розуміють у Пентагоні, Сенаті та Конгресі США, тому тиск на Білий дім про надання Україні зброї лише зростає, – резюмував військово-політичний експерт.