Держсекретар США Ентоні Блінкен прибув до Києва з неоголошеним візитом, готується зустріч з президентом Володимиром Зеленським. Про це повідомляє агентство AFP та Le Monde.

“Державний секретар США Ентоні Блінкен здійснив неоголошений візит до Києва на знак підтримки України”, – йдеться у повідомленні.

Під час зустрічей із високопоставленими українськими посадовцями Блінкен скаже, що адміністрація Байдена надасть 2 мільярди доларів у вигляді довгострокового зовнішнього військового фінансування Україні та вісімнадцяти її сусідам, включаючи членів НАТО та регіональних партнерів у сфері безпеки, які “потенційно знаходяться під найбільшим ризиком для майбутньої російської агресії”.

Також сьогодні Міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін розповів подробиці про нову допомогу Україні на суму 675 мільйонів доларів.

Про це він заявив  на початку засідання Контактної групи з питань оборони України (“Рамштайн-5”), яке проходить у Німеччині.

Так, Остін зазначив, що від  часу попередньої зустрічі у форматі “Рамштайн”, яка відбулася 20 липня, США загалом зобов’язалися виділити 6,3 мільярда доларів на безпекову допомогу для України.

“Вчора президент (ред. – Джо Байден) схвалив найновіший транш американської безпекової допомоги для України на суму до 675 мільйонів доларів”, – наголосив він.

Також до нового пакету увійдуть:

гаубиці зі 105-мм калібром;

артилерійські снаряди;

високошвидкісні протирадіолокаційні ракети;

автомобілі Humvee;

броньовані машини швидкої допомоги;

протитанкові системи;

стрілецька зброя та інша допомога.

Він зазначив, що українська армія уже переходить на натівські стандарти озброєння, а українські військові проходять відповідні навчання.

«Ми націлені давати відсіч агресії та допомагати протистояти масовим вбивствам, які скоює Росія», – додав очільник американського міноборони та зазначив, що для ефективного протистояння російській агресії потрібно реалізувати ще багато цілей та «шукати нові підходи».

Очільник Пентагону Ллойд Остін заявив, що сьогодні війна РФ проти України знову перебуває у ключовому моменті. Під час відкриття чергової зустрічі у форматі “Рамштайн” він підкреслив, що союзницька підтримка нашої держави дає свої плоди на полі бою. 

“Російські війська продовжують жорстоко бомбардувати українські міста та цивільних ракетним та артилерійським вогнем. Але українські сили почали свій контрнаступ на півдні країни. Вони інтегрують можливості, які всі ми надали, щоб боротись та відвойовувати свої суверенні території, – зазначив глава Пентагону. – Зараз ми бачимо очевидний успіх наших спільних зусиль на полі бою. Щодня ми бачимо рішучість союзників та партнерів по всьому світу допомагати Україні чинити опір російській незаконні імперіалістичній невиправданій загарбницькій війні. Ми повинні розвиватися, оскільки розвивається боротьба”. 

Він зазначив, що Захід буде готувати Сили оборони в Україні на довгу перспективу. Остін також зауважив, що “обличчя війни змінюється, як і місія цієї контактної групи”.

“Ми будемо працювати разом, щоб допомогти інтегрувати можливості України та зміцнити її спільні операції на довгострокову перспективу. Ми працюватимемо разом, щоб модернізувати нашу оборонно-промислову базу, щоб відповідати потребам України в довгостроковій перспективі, і ми працюватимемо разом над виробництвом та інноваціями, щоб задовольнити потреби України в самообороні в довгостроковій перспективі”, – відзначив міністр оборони США.