Українські захисники здійснюють результативні контрнаступальні дії на різних ділянках фронту. Зокрема, ЗСУ рухаються у Запорізькій області і у випадку визволення ключового міста – Мелітополя,  зможуть пришвидшити деокупацію на інших ділянках фронту. 

Про це в інтерв’ю українського телеканалу розповів військовий експерт Олег Жданов. 

 
Перше, на чому наголосив Олег Жданов, це те, що звільняти Енергодар від окупантів поки не є можливим, оскільки місто знаходиться далеко від лінії фронту. З іншого боку, на думку військового експерта, не менш важливим стратегічним кроком є деокупація Мелітополя, що прискорить вигнання ворога з Енергодару і не тільки.  

 “От якщо ми контрнаступ здійснимо, це автоматично вирішить і питання Енергодару. Чому? Тому що якщо ми подивимося на карту, то взяття Мелітополя… Чому я й кажу, що Мелітополь – це ключове місто, його звільнення вирішує одразу кілька оперативних питань: оточення Енергодару, перекриття сухопутного коридору до Криму та завершення оточення угруповання російських військ, відкриття дороги для входу до самого Криму”, – перерахував ті можливості, які відкриваються перед ЗСУ із взяттям Мелітополя, військовий експерт. 

 Потім Олег Жданов озвучив невеселу новину про те, що звільнити Мелітополь ЗСУ поки не можуть. 

“Я думаю, що на сьогодні ми поки що не готові до такого масованого наступу. Як я вже сказав, давайте нарізати торт частинами. Рано чи пізно він все одно закінчиться”, – додав він. 

Проте, і зараз  ЗСУ змусили окупантів панікувати та стягувати війська з Харківського на Херсонський напрямок. 
 
Так, на Харківщині залишилися вагнерівці, бійці загонів поліції спецпризначення (СОБР) та мобілізовані з тимчасово окупованих Донецької та Луганської областей. Така “збірна солянка” свідчить про те, що у росіян “туго з резервами”. 

На думку Жданова, наразі на Харківщині українські Збройні Сили здійснюють окремі контрнаступальні дії на різних ділянках оперативного напрямку. Втім, це не наступ. 

“Так, ми пішли доволі широким фронтом – від траси М-03 до Балаклеї включно у напрямку Куп’янська, але це ділянка фронту, а не увесь” ,– зауважив військовий експерт. 

За словами Жданова, учора росіяни “покидали все” та тікали зі своїх позицій. Так, українські захисники заходили на порожні позиції, залишились тільки ті, хто хотів здатися у полон. 

Натомість генштаб росії у своїх оперативних зведеннях жодного слова не говорить про те, що реально відбувається на Херсонському та Харківському напрямках. В окупантів “все гаразд – вони наступають, втрат немає”. 

На думку Жданова, росіяни не розуміють, як реагувати на контрнаступ української армії. Вони звикли, що “завжди перемагають та йдуть уперед”. 

“Перший шок для них був, коли ми їх зупинили та їм довелося переходити до оборони. А другий шок у них наступає, коли ми починаємо контрнаступальні дії, навіть на окремих напрямках”, – розповів військовий експерт. 

Нагадаємо, що упродовж останнього тижня українські війська ініціювали серію наступів на різних фронтах: Куп’янський напрямок (Харківська область), Херсонський напрямок (правий берег Херсонської області) та Мелітопольський і Вугледарський напрямки (Запорізька й Донецька області). 

Офіційні джерела оголосили “радіомовчання”, але трохи інформації можна отримати зі зведень Генерального штабу України та з повідомлень офіційних осіб. І ці повідомлення досить оптимістичні для України та вкрай програшні для росії. Варто зауважити й те, що вищі офіційні кола та військове керівництво РФ вже не кидається гучними заявами про звільнення українців та прорив на фронті, а намагається хоч якось виправдати свої повні провали.