Телеграм канал Легітимний пише – Наше джерело з Офісу Президента повідомляє, що Зеленському дали прослухати записи телефонних переговорів Путіна і Порошенко ще в 2019 році. Тому Зеленський знав всю лукавість Петра Олексійовича, з самого початку.


В свою чергу, Олександр Кочетков, політичний експерт пише:

Для тих, хто цікавиться політикою, розмова Порошенко і Путіна не стала несподіванкою. Адже за роки президентства Порошенка і російської агресії проти України все те, що у нас відбувається, так і не було офіційно названо війною. А контакти з лідером держави, з якою протягом усіх років правління Порошенка в України зростав товарообіг, є цілком природним явищем. У самого Порошенка були досить дружні стосунки з Путіним і спільні з ним справи, що не є таємницею. Поки в нашій країні залишався російський посол, він часто бував в адміністрації Порошенка, а потім став часто бувати Медведчук, який безперешкодно літав до Москви власним літаком, незважаючи на заборону таких польотів, і СБУ до нього не висувала жодних претензій…

Для Порошенка оприлюднення цієї розмови з Путіним не несе ніяких ризиків. При Порошенку українська політика стала абсолютно аморальною. Він сам по собі є лицеміром і фарисеєм, і йому було нескладно говорити на чорне біле і навпаки. Всі чудово пам’ятають його обіцянки закінчити війну за два тижні… Давно знаю Порошенка – з 1998 року, тому мені нема чому дивуватися. Не треба було доводити, що він саме так спілкується з Путіним – нам же не потрібно доводити, що він дихає або їсть. Це – абсолютно природна поведінка.

На електорат Порошенко це жодним чином не вплине. Хіба що 1-2% буде метушитися туди-сюди. Можливо, він трохи втратить електоральну підтримку, але не катастрофічно. Не вплине ця розмова і на ставлення наших західних партнерів до Порошенка. Вони зараз намагаються триматися осторонь від української політики, як нормальні люди – від аварії на каналізації.

Політолог Володимир Фесенко також вважає, що суттєвих електоральних втрат Петро Порошеко не зазнає. Хоча, каже Фесенко, плівки Деркача» – це «моральна проблема, що створює для Порошека суттєві обмеження».

«​Тепер коли він (Порошенко –​ ред. ) буде говорити про те, як він любить Україну, про захист України, то про «трудящихся»​ та про «солідарність з Путіним», йому будуть згадувати»​.

З найбільшою ж критикою, виступав екс-нардеп Семенченко – ви можете переглянути наші попередні ролики з його заявами. Там він жорстко розкритикував президента. Зокрема, згадуючи моторошні події тих років, та акцентуючи увагу, на тому як говорив Порошенко з агресором.