Окупанти відвели велику частину угруповання від Ізюму, де у них був міцний плацдарм для оборони та інших дій. Відвели вони їх на Південь (де на них чекають HIMARS та інша артилерія надана Заходом).

Про це повідомляє телеграм-канал ЗСУ.

Тепер нашим воїнам буде легше на Ізюмському напрямку і можна буде щось там «придумати». Хоча і так за останній тиждень, там вже було звільнено 3 села. Далі буде.

Зазначається, що загарбники женуть війська в Херсонську область у пастку, яка тримається на трьох мостах, двох залізничних мостах (Дар’ївка та Антонівський) + Антонівський автомобільний міст, що за бажання можна відрізати будь-якої миті. Проїзд через Каховську ГЕС не рахуємо, там це все закрити ще легше.

Хоча вони і самі розуміють, що ідуть у пастку, але в них немає вибору. Адже втратити єдиний захоплений обласний центр — це потужний удар для росії у всіх планах (починаючи від пропаганди, закінчуючи керівництвом)- підкреслюють у каналі.

Максимум, що вони зможуть на Херсонському напрямку — це тримати оборону якийсь час, але зі знищеною логістикою та штабами, знищеними складами БК, ППО і РЛС довго тримати оборону в такій пастці практично неможливо.

За останні 3 дні на південному напрямку наші воїни знищили 13 одиниць С-300 і 1 «Панцирь-С1»? Все йде за планом. Легко не буде. Віримо в ЗСУ. Командування і наші воїни знають, що робити.

Додамо: британський військовий експерт, полковник у відставці, Глен Грант, вважає, що потрібно сконцентрувати сили в окремому регіоні й противник не зможе впоратись з сильним військовим осередком.

Таку думку він висловив в одному з інтерв’ю.

“Якщо буде оборона шляхом нападу, то це суттєво збентежить росіян і змусить їх передислокуватися. З надходженням нового обладнання, треба сконцентрувати сили в окремому регіоні, з максимальним нарощенням військової потуги. Противник не зможе впоратися з агресивним, сильним і добре оснащеним військовим осередком Бо якщо військову техніку розташовувати рівномірно по всій протяжності фронту, це буде лише на користь росіянам”, – зауважив полковник.

Глен Грант зазначив, що Україна отримує багато техніки і перед Генштабом велика відповідальність за її розміщення.

“Моя інтерпретація поточного стану речей та вигідної перспективи для України полягає у тому, щоб здійснити прорив та знищити моральний дух, згуртованість противника, слід якусь ділянку фронту особливо потужно оснастити. Українським збройним силам доводиться ризикувати на одних напрямках, щоб перемогти на інших, зокрема тому, що суцільна тонка лінія фронту є недостатньою”, – пояснив військовий експерт.

Крім того, Збройні Сили України будуть звільняти Херсон і Херсонську область не поспішаючи, неквапливо, щоб уникнути зайвих втрат і руйнувань. Це російські окупанти можуть укладати в землю тисячі людей за дрібне містечко, Україна своїх солдатів береже.

Про це розповів речник міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm, військовослужбовець ЗСУ Михайло Макарук в одному інтерв’ю.

Макарук нагадав, що просування на Херсонському напрямку є, неспішне, але стабільне; ряд населених пунктів вже деокуповано. Наступати швидше – значить зазнавати великих втрат без особливо значущого результату, оскільки населені пункти будуть зруйновані.

До всього: Херсонську область можуть звільнити вже до вересня цього року. Збройні Сили України контролюють всі транспортні артерії, по яких женуть зброю та боєприпаси російські окупанти. Склади та бази росіян послідовно винищуються.

Про це повідомив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань

За словами Хланя, виведення з ладу Антонівського мосту призвело до того, що на Правобережжі стало неможливо перекидати техніку. Тому окупанти були змушені вдатися до понтонної переправи, через яку женуть військову техніку, прикриваючись при цьому цивільними машинами, що заборонено міжнародними нормами.