Бойовики блокують групу спостерігачів ОБСЄ в готелі, де вони мешкають. Цей тиск відбувається для того, щоб місія на наступному засіданні Тристоронньої контактної групи дала негативні для України оцінки.

Про це 24 каналу розповів представник Донецької області у тристоронній контактній групі Сергій Гармаш. Він переконаний, що блокування роботи місії є блефом.

Бойовики найбільше зацікавлені, аби ОБСЄ працювали на тимчасово підконтрольній їм території. Адже місія ОБСЄ – це єдина площадка, де ОРДЛО вважають геополітичним суб’єктом, як зазначив Гармаш.

Вони використовують цей випадок як нагоду показати свою суб’єктність, по-перше. Тобто як нагоду нагадати про себе світу. По-друге, як можливість проявити тиск на ОБСЄ,– резюмував представник Донецької області у ТКГ.

Він вважає, що припинити роботу місії у Донецьку є правильним рішенням. Водночас Україна має діяти принципово. Бойовики вперше за 2 роки почали думати про можливість обміну полонених, тому нам треба використати цю можливість.

На Донбасі 13 жовтня затримали російського бойовика Андрія Косяка, який проводив розвідку під прикриттям розмінування території.

Через це бойовики вийшли на протест й заблокували у готелі спостерігачів місії. Протягом 15 – 16 жовтня представники ОБСЄ не могли вийти з будівлі.

17 жовтня бойовики заблокували спостерігачів ОБСЄ і в Горлівці.

Наразі з міркувань безпеки місія припинила свою роботу в окупованому Донецьку.