Нардепка від “Слуга народу” Євгенія Кравчук запевняє, що фракція підтримувала “коректні” стосунки з ОПЗЖ і до рішення РНБО, про введення санкцій.

Таку думку вона висловила в інтерв’ю Цензор.нет.

“Я не можу сказати, що ми і до цього ходили з ними і, перепрошую, обнімалися. У нас із самого початку з ОПЗЖ були такі… коректні стосунки. Але коли вони починають себе так вести, як Рабінович зі своїм “зеленим фашизмом”, чи Ківа – я не знаю, як пояснити цю поведінку… Є взагалі питання до якогось мінімального набору моральних і етичних якостей. До речі, після того, як ввели санкції, на каналі Росія інтерв’ю дав Козак, Ківа туди включався кожен день. І після того говорити, що, мовляв, ми – патріоти?”, – каже Кравчук.

Варто зазначити, що раніше ОПЗЖ була союзником для “слуг”, який часто мав великий вплив на прийняття того чи іншого рішення. Однак зараз Кравчук запевняє, що втрата підтримки ОПЗЖ не сильно позначиться на законодавчій діяльності. Це пов’язано з тим, що у монобільшості достатньо голосів щоб провести законопроект. Більше того, за ухвалення законопроектів голосують і інші фракції.

“По-перше, нагадаю, що у більшості зараз 245 народних депутатів. Тобто юридично вона має запас трошки менше 20 депутатів. Що ж стосується голосувань, то коли є повна мобілізація, ми можемо проголосувати рішення навіть своїми силами. Але я не бачу якоїсь нагальної потреби голосувати всі рішення силами монобільшості. Чому? Тому що є закони, які підтримуються різними фракціями. І за минулий рік 150 законопроєктів були підтримані конституційною більшістю. Тому точно на ОПЗЖ світ не зійшовся клином”, – вважає Кравчук.

Кравчук також наголосила, що у фракції склалися досить дружні стосунки з групою “Довіра”. Разом із тим, вона додає:

“А знаєте, чому про голосування за ті чи інші, з політичним забарвленням, закони простіше домовитися з групами, які сформувалися з мажоритарників? Тому що у них немає пересторог, як у “Батьківщини” – у якої прописано: забудьте про ринок землі, забудьте про вільні ринки. У нас дуже багато в цьому плані розбіжностей – на відміну від тих, хто пройшов як мажоритарні депутати і об’єднався уже в Раді. Для них важливішими є голосування за, умовно кажучи, господарські питання. З якими вони можуть приїхати на округ і сказати: от це зроблене і це зроблене, в тому числі голосування за бюджет”.