Військовий аналітик Михайло Самусь різко не погодився з прогнозом ISW про можливий швидкий прорив російської армії українською обороною. Українська армія може загнати противника в пастку уже дуже скоро і знищити його потенціал. Цього найбільше зараз боїться Володимир Путін.

Він зауважив, що Росія почала свій наступ вже з жовтня, а на деяких напрямках — навіть з серпня, проте досягнення були мінімальні: лише тактичні успіхи на Авдіївському напрямку та ситуативне просування на інших ділянках фронту. При цьому втрати противника були значно вищими, ніж досягнення.

«Очевидно, що ворог не має достатньо ресурсів для швидкого прориву української оборони. Є багато порівняльних знімків баз зберігання озброєнь та військової техніки на території РФ за 2022, 2023 та 2024 роки. Ми бачимо, що деякі бази вже повністю вичерпані. Це стосується і танків, і БМП, БТР, САУ тощо. Тому якщо зараз Росія спробує без поповнення своїх сил знову розпочати широкомасштабний наступ, вона ризикує потрапити в пастку», — пояснив аналітик.

Після захоплення Авдіївки росіяни намагалися нахрапом розширити фронт і продовжити наступ, але це їм не вдалося через необхідність відновлення своїх сил, що не було здійснено. У результаті окупанти зазнали значних втрат, не досягнувши мети «виборів» Путіна.

У свою чергу, Україна може розпочати контратаку в найближчому майбутньому, бо вже тривалий час перебуває в обороні. Хоча українські сили мають дефіцит боєприпасів, ситуація поступово виправляється. За чеською ініціативою постачання боєприпасів має початися у травні-червні.

Нині Україна отримує допомогу від Європи, яка має збільшитися в квітні. Найважчий час Україна вже пережила у січні-лютому 2024 року, коли кількість боєприпасів знизилася до критично низького рівня, а Росія, навпаки, збільшилася завдяки поставкам з КНДР.

Також аналітики Інституту вивчення війни (ISW) прокоментували заяву головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського про початок ротації частин та підрозділів на передовій.

Зокрема, вони зауважили, що оголошення про розпочату ротацію відображає переконання українського командування в тому, що ситуація на тих ділянках лінії фронту, де відбуватимуться ротації, достатньо стабілізувалася для проведення таких заходів.

Проте американські фахівці висловили певні сумніви щодо можливості значних ротацій у тих районах, де українське командування оцінює ситуацію як складну або таку, що може призвести до прориву Росії.

Таким чином, підходи американських та українських аналітиків до ситуації з ротацією військ на передовій можуть відрізнятися залежно від оцінки стабільності конкретних секторів лінії фронту та загальної обстановки.

За повідомленням американських фахівців, Російська Федерація розгортає резерви для можливого наступу на сході України. Зокрема, російське військове командування виділяє тактичні та оперативні резерви для можливого наступу на Лиманському напрямку, у районі Бахмута, а також на заході та південному заході Донецької області.

Військовий оглядач Костянтин Машовець у своєму повідомленні на Facebook зазначив, що ці резерви призначені для прориву української оборони, а не для підтримки поточних російських наступальних операцій.

Зокрема, були направлені додаткові підрозділи 3-го армійського корпусу Збройних сил РФ для бойових дій на південний захід від Бахмута. Крім того, було відправлено резервний полк 20-ї мотострілецької дивізії та 10-й танковий полк для бойових дій на південний захід від Донецька. Частини 272-го мотострілецького полку також вирушили на Лиманський напрямок.

Зазначається, що окупанти все ще володіють резервами для подальшої активізації наступальних операцій, проте цих резервів може виявитися недостатньо для зруйнування оборони України.