Росія добре підготувалася до війни проти України. Окрім чималої кількості армії на кордоні нашої держави перед вторгненням, ворог провів і роботу зі шпигунами та диверсантами.

Російська армія в перший день намагалася захопити аеродром в Гостомелі. Він був потрібний для швидкого наступу на Київ – сюди можна було авіацією перекидати додаткові сили. При цьому ворог знав, де там розміщені українські сили, тому задавав прицільного удару по них.

Цілком ймовірно, що таємні позиції українських захисників здали колаборанти або шпигуни. В цьому переконаний міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, про що він заявив під час телемарафону «Єдині новини».

“Під час бою в Гостомелі, у перший день широкомасштабної агресії 24 лютого, ми спілкувалися з бійцями, які стояли на цих позиціях. І які зустріли ворога в перший день, коли було 40 вертольотів одночасно, пролетіли й обстрілювали ракетами, обстрілювали тисячами пострілів наших бійців. Вони казали, що, швидше за все, ворог знав, де розміщені наші позиції. Тому декілька вогневих точок були вражені першими ж ракетами. І ми розуміємо, що це також проблема шпигунів, диверсантів, які працювали на той час, і які сприяли тому, що в перші хвилини власне ворог мав ось такі певні успіхи”, – розповів Денис Монастирський.

Гостомель був потрібен окупантам, щоб висаджувати туди свою техніку за допомогою авіації, а вже звідси зробити швидкий наступ на Київ. Саме там окупанти намагалися захопити українську столицю “за три дні”. Але українські захисники дали їм бій, збивши декілька гелікоптерів ворога в перші години. Відтак проводити висадку в цьому аеродромі, попри те, що він був захоплений, було небезпечно.

Окремо Денис Монастирський наголосив на колаборантах, які допомагають російським окупантам.

“Переконаний, що путін та ті, хто прийшли сюди – орки, вважали, що вся наша країна за один – три дні повномасштабної агресії перетвориться на країну колаборантів. На щастя, цього не сталося. Ми можемо говорити, що ми впевнено захищаємо кордони нашої держави. І ми не говоримо про можливу окупацію Києва, Харкова, Сум, Чернігова”, – сказав очільник МВС.

Він розповів, що поряд з Національною поліцією працює Служба безпеки та Прокуратура у розслідуванні злочинів щодо колабораційної діяльності.

“Факти, які безпосередньо розслідує Національна поліція – 540 проваджень. Щодо 40 осіб вже є відповідні вироки. Нас чекає велика робота у деокупованій Харківські області, а також Донецькій та Луганській областях. Загалом нам потрібно перегляну ставлення до надважливих позицій в нашій державі”, – зазначив Денис Монастирський.