Російська Федерація виношує плани нападу на НАТО і закладає у свій бюджет суми, які не співставні з війною в Україні. Американські посадовці б’ють на сполох та висловлюють думку, що найкращий спосіб запобігти нападу Росії на НАТО – це допомогти Україні перемогти Росію зараз.

Ураження цивільних об’єктів по всій Європі ракетами, захоплення країн Балтії, наплив танків, що оперують за допомогою штучного інтелекту, безпрецедентні за масштабами кібератаки та руйнування інфраструктури — такий можливий сценарій російського нападу на країни Європейського союзу, про який представило аналітичний матеріал одного британського видання.

Про цю загрозу висловились високопоставлені представники Північноатлантичного альянсу впродовж наступних 20 років.

На думку експертів, вже зараз можна уникнути прямої війни між Росією та НАТО.

Коментуючи статтю у своєму профілі в мережі, Годжес висловив думку, що конфлікт між Росією та НАТО можна уникнути:

 «Цей сценарій не є неминучим. Але ми маємо чітко усвідомлювати загрозу. Найкращий спосіб запобігти нападу Росії на НАТО – це допомогти Україні перемогти Росію зараз».

У своїй статті Годжес вказує, що повномасштабна війна може виникнути лише в тому випадку, якщо Росія відчує, що НАТО не готове або недостатньо об’єднане для протистояння їй.

 «Росіяни поважають тільки силу. Якщо вони відчують якусь слабкість, то продовжуватимуть рухатися вперед», – сказав Годжес.

Відповідно до слів бригадного генерала Раяна: «Підготовки може бути достатньо, щоб запобігти ширшій війні. Не готуючись, можна накликати її».

Александр Лорд, провідний аналітик з питань Європи та Євразії, додає:

 «Ядерне стримування залишається основою стратегій запобігання повномасштабній війні між Росією та НАТО».

Однак, експерти продовжують вірити в діалог з Росією. В статті зазначено, що «стримування не є вічним рішенням, і воно має супроводжуватися узгодженими зусиллями для відновлення постійного спілкування та позитивних дипломатичних відносин з Москвою».