Держдепартамент США вимагає від керівництва Росії звільнити українських моряків, затриманих в Чорному морі біля Керченської протоки.

"Ми хочемо, щоб росіяни зрозуміли послання, що їм потрібно звільнити екіпаж, інакше будуть наслідки і біль буде наростати з часом", – заявив на брифінгу офіційний представник Держдепу, ім'я якого не повідомляється.

Він зазначив, що, якщо влада Росії не сприйме це повідомлення, то США "продовжать підвищувати ціну, яку їм доведеться заплатити", поки моряки і українські кораблі не будуть звільнені.

У Держдепі також закликали країни Європи відмовитися від будівництва газопроводу "Північний потік-2". За словами представника відомства, те, що трапилося в Керченській протоці має нагадати, що це будівництво – "погана ідея".

Окрім того, у Вашингтоні йде обговорення різних варіантів реакції на дії російської сторони в Керченській протоці. Така заява пролунала від колишнього посла США в Україні Вільяма Тейлора.

Він підкреслив, що питання з введенням санкцій з боку Євросоюзу і США за інцидент на Азові поки ще не розглядалося. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

«Я б не здавався в питанні нових санкцій. Є дискусії і в США, і в Європі щодо такої відповіді на цю агресію Російської Федерації. Я ще не зробив висновок, що нових санкцій не буде. Думаю, питання ще розглядають, і вони цілком можуть бути введені … Уже обговорювали можливість санкцій по «Північному потоку-2», за будь-яких вантажів, які йдуть з російської сторони Азовського моря, нові економічні санкції », – розповів дипломат.

Також він підкреслив, що у Вашингтоні замислюються про надання Україні озброєння і проведення спільних навчань в акваторії Чорного моря. Тейлор додав, що йдуть обговорення з надання Києву нового обладнання, яке допомогло б посилити оборону. Може йтися про патрульних катерів, радіолокаційної системи і протикорабельних ракет.

Нагадаємо, 1 грудня Європейський парламент зробив офіційну заяву, у якій засудив будівництво Росією "Північного потоку-2" і назвав його загрозою Євросоюзу.