Агресор Росія може піти на реальні перемовини з Україною для завершення війни за умови подальших поразок окупантів на полі бою. Зараз Москва не готова йти на діалог. Війна продовжиться протягом 2023-го року – ЗСУ потрібно розбити війська РФ для посилення тиску на противника і примусу його до повноцінного перемовного процесу.  

Про це заявив колишній спецпредставник Держдепу США по Україні Курт Волкер в інтерв’ю українському виданню. 

Він розповів про те, що Україна може примусити Росію до початку реальних перемовин, але для цього потрібні поразки російської армії на полі бою. Наразі Москва не готова погоджувати умови для запуску дипломатичного процесу з метою завершення бойових дій. 

За словами Волкера, Київ висунув Москві абсолютно справедливі умови перемовин – вони включають основу майбутньої безпеки (в тому числі, енергетичні та продовольчі аспекти), повне виведення окупаційних військ з території України і відповідальність за скоєні російською армією злочини. 

Як вважає дипломат, війна протягом 2023-го року триватиме. ЗСУ повинні розбити війська РФ, що примусить її до ведення реального діалогу. 

“Все це обґрунтовані очікування від України. Зараз Росія не має наміру погоджувати їх (перемовини, – ред). Протягом року війна триватиме, сили росіян повинні бути розбиті, оскільки ми бачимо, що це посилить тиск на Росію і примусить їх до реальних перемовин”, – підкреслив Курт Волкер.