Офіційний Брюссель не згодний із закликами української влади покарати санкціями європейські фармацевтичні компанії, які досі працюють в Російській Федерації.

Про це повідомляє Politico.

ЄС не підтримує заклики Києва щодо нових санкцій проти Росії. Журналісти звертають увагу на те, що масштабні санкції, які Євросоюз ввів проти країни-агресорки, різко скоротили російський імпорт всього — від німецьких автомобілів до французьких дизайнерських брендів. Що важливо розуміти, винятком стали ліки, які офіційний Брюссель звільнив від санкцій з гуманітарних міркувань.

Як відомо, вилучення фармацевтичних препаратів з-під санкцій є поширеною практикою. У санкціях проти Ірану також є виняток для ліків. Окрім того, наголошується, що ліки не були включені до санкцій ООН проти Іраку в 1990-х роках.

ЄС стурбований тим, що його союзник і майбутній член перетворює на зброю вкрай необхідні ліки, а також тим, що це зашкодить інтересам європейського бізнесу…

Наприкінці травня Україна внесла зміни до законодавства, які надали їй широкі повноваження щодо вилучення з ринку будь-яких ліків, вироблених компаніями, пов’язаними з Росією. А в жовтні вона зробила перший крок до вигнання зі свого ринку європейської компанії, незважаючи на заперечення Брюсселя, — йдеться в повідомленні.

Як вдалося дізнатися журналістам, віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс обговорив цю проблему з очільником Кабміну Денисом Шмигалем під час останнього візиту до України.  

За словами Шмигаля, “КМУ ухвалив це рішення, яке регулює можливість для компаній, які виробляють ліки, продавати ці ліки на українському ринку”.

Ми дозволили всім європейським компаніям продавати в Україні всі ліки, які виробляються в усіх європейських країнах, в усьому світі, тільки не в Росії, — заявив глава уряду, звернувши увагу на те, що Україна та ЄС “обговорили це, і мені здається, що це зараз вирішено”.

Варто додати, як вдалося дізнатися американським журналістам раніше, влада США також зіткнулася з новими проблемами у питанні допомоги Україні з ремонтом енергетичної інфраструктури, яка постраждала від російських ракетних ударів.

Складнощі виникають через брак необхідних компонентів і несумісність тих компонентів, які Києву може передати команда президента США Джо Байдена. 

Повідомляє CNN з посиланням на свого інсайдера.

Анонімне джерело видання розповідає, що офіційний Вашингтон й партнери постали перед проблемою порушення глобального ланцюжка постачання необхідного для ремонту обладнання в Україні після ударів РФ. Деякі з важливих компонентів ремонту енергомережі, які використовуються в Сполучених Штатах, не сумісні в Україні, оскільки призначені для роботи на різних частотних діапазонах, — йдеться в повідомленні.

Наразі команда очільника Білого дому Джо Байдена плекає надію, що передача нових систем ППО посилить захист України від ударів армії РФ по критичній інфраструктурі, щоб обладнання, яке надав Вашингтон та інші країни, вціліло.

У короткостроковій перспективі американська сторона намагається визначити місцеперебування пріоритетних для української сторони об’єктів критичної інфраструктури, яка буде використовуватись для надання критично важливих послуг, як-то водо— й теплопостачання, навіть у разі блекауту, — пише видання.

Яу уже згадувалося раніше, 2 тижні тому США відправили Україні першу частину свого енергетичного обладнання вартістю близько 13 мільйонів доларів, щоб підтримати енергетичну інфраструктуру країни після нападу зі сторони країни-агресорки.