Російські окупанти готуються тікати з Херсона та планують відступати на лівий берег Дніпра. Скоріше за все, росіяни не готують пастку для ЗСУ у Херсоні.

Про це заявив військовий експерт та полковник запасу Роман Світан, повідомляє 24 канал. Українські захисники продовжують працювати над тим, щоб відтіснити окупантів. Вони контролюють всі переміщення ворожих військових, тому у пастку точно не потраплять.

“Російські військові планують відступ, є таке бачення – відвід військ із великих міст, вихід на лінії оборони. Тобто, окупанти будуть оборонятись стільки, скільки зможуть. В першу чергу, росіяни дбатимуть про оборону Антонівського мосту та Каховської ГЕС – це шляхи відступу”, – сказав Роман Світан.

Розвиток подій далі буде залежати від багатьох чинників, серед яких погода та швидкість втечі окупантів. Нагадаємо, в соціальних мережах 3 листопада опублікували фотографію Херсонської обласної державної адміністрації. Будівля розташованої в окупованому Росією Херсоні позбулася державного прапора російських окупантів.

В Оперативному командуванні Південь попередили, що, можливо, мова йде про провокації Росії у Херсоні. За словами представника ЗСУ Наталії Гуменюк, окупанти очікують наступу військ Росії на окуповане місто. Подібні дії можуть бути частиною плану загарбників. Враховуючи підготовку окупантів до вуличних боїв та розташування їхніх військ, ЗСУ розуміють тактику ворога. Крім того, загарбники переодягаються в цивільну військову форму.

“Це певні провокації для того, щоб створити враження, що населені пункти залишені, що захід в них безпечний. Але враховуючи, що вони готувалися до вуличних боїв, як вони розташовують свої підрозділи, ми усвідомлюємо заплановану тактику дій. Не варто поспішати радіти, треба розуміти, що гібридна війна передбачає і ось такі інформаційні вкидання, атаки”, – пояснила ситуацію Гуменюк.

Також вона підкреслила, що провокації вже були у Херсоні. Росіяни намагалися створити враження того, що українські війська, мовляв, “обстрілюють цивільне населення”. Генерал армії, керівник Служби зовнішньої розвідки України в 2005-2010 роках Микола Маломуж заявив, що українські військові в разі реалізації оптимістичного сценарію можуть швидко звільнити Правобережжя Херсонської області, що дозволить їм просуватися на Лівобережжі Херсонщини та в Запорізькій області.

Таким чином за 2-3 місяці може бути звільнений материковий південь нашої держави. Якщо все піде за таким сценарієм, то після цього до Нового року українські воїни можуть звільнити і схід України. Коли українські військові звільнять Херсон, це посіє масштабну паніку у лавах противника і змусить його відступати. Після цього може впасти фронт на сході.

“Звичайно, я не говоритиму про конкретику, бо це справи Генштабу наших Збройних сил. Але можна сказати, що це може спричинити не тактичні, а стратегічні успіхи спочатку у звільненні цих областей. Потім може впасти фронт на сході”, – зазначає Маломуж.

Після такої хвилі паніки і падіння спочатку південного, а потім і східного фронтів противника захисники України можуть зайти до Луганської області й навіть до Луганська, припускає генерал.

“Тоді можна буде зайти вже й до Луганської області. Не тільки до Лисичанська, а й до самого Луганська. Ми загрожуватимемо ударом з тилу й донбаському угрупованню на Донеччині. Це може статися у процесі обвалу південного фронту та частково східного. Потім може бути масовий відступ противника у форматі паніки і великих втрат”, – зазначає Маломуж.

Таким чином “на плечах противника, який втікає і панікує”, українські воїни можуть просунутися і до Криму, каже генерал. Проте для таких успіхів Україні потрібно правильно зорієнтувати нашу стратегію на підготовку ударних сил і засобів та ефективно застосовувати новітні засоби, надані західними партнерами для захисту нашої держави.

Але є й песимістичний сценарій. Він передбачає, що звільнення Херсонської, Запорізької, Донецької і Луганської областей може затягтися до зими або навіть до весни 2023 року. Такий розвиток подій загрожує нам у тому разі, якщо Росія витратить найближчі 2-3 місяці на підготовку мобілізованих і встигне підготувати 200-250 тисяч окупантів для відправки на фронт. Тоді українські армії доведеться готувати дуже серйозну оборону по усіх рубежах.