Росіяни 20 лютого під час чергових обстрілів випустили Україною 11 зенітних керованих ракет. З них 10 упали у Білгородській області.

Про це на брифінгу заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

Інцидент стався 20 лютого, коли росіяни спробували завдати чергового удару по об’єктах енергетичної інфраструктури в районі Харкова та області та запустили 11 зенітних керованих ракет із району Білгородської області.

«З них лише одна потрапила територією України. Решта ракет вибухнула в повітряному просторі РФ. Уламки впали на територію Білгородської області», – сказав Громов.

Він заявив, що через несправність озброєння чи слабку військову підготовку російських солдатів на території РФ дедалі частіше відбуваються вибухи – саме на об’єктах критичної інфраструктури.

«В результаті цих «неприємних» випадків поширюються панічні настрої серед населення Білгородської області, яке вже розуміє, як це жити без електрики та опалення», – сказав Громов.

Раніше надходила інформація про подібні самообстріли в Курській та Воронезькій областях.
Російські окупанти продовжують намагатися вести наступ на Сході України. Їхні стратегічні цілі не змінилися.

Про це повідомив заступник начальника головного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов під час брифінгу, інформує 24 Канал. За його словами, стратегічна мета Росії – захопити найближчим часом ключові населені пункти Донецької області.
Як розповів Громов, до літа цього року загарбники хочуть захопити Донецьку і Луганську області.

Російські стратегічні цілі не змінилися – у найближчій перспективі Кремлю важливо захопити ключові населені пункти Донецької області, а надалі – захопити до літа й утримати Донецьку та Луганську області України,– зазначив він.

Бахмутський напрямок залишається найскладнішою точкою фронту. У намаганнях захопити місто росіяни втрачають вбитими тисячі військових, а найманців ПВК “Вагнера” взагалі лишає на полях і не пускають назад живими.

“Найбільш складною залишається обстановка на Бахмутському напрямку, де агресор попри значні втрати не залишає спроб оточення населеного пункту Бахмут”, – сказав Громов.

Він нагадав, що бої на підступах до Бахмуту почались ще у липні минулого року та тривають до сьогодні.

“Амбіційне воєнно-політичне керівництво терористичних військ прагнуло ще до кінця серпня встановити контроль над містом. Планами Кремля не передбачалось настільки довготривале протистояння та утримання силами оборони України цього населеного пункту”, – зазначив Громов.

За його словами, на захоплення Бахмуту окупанти кинули найбільш підготовлені частини та підрозділи регулярних військ, а також штурмові загони ПВК “Вагнера”.

“Найбільша частка артилерійських підрозділів окупантів зосереджена саме на цьому напрямку. Саме на Бахмутському напрямку вже 7 місяців тривають найінтенсивніші бої”, – підкреслив Громов.

Він зауважив, що лише з початку лютого там було понад 380 бойових зіткнень, але наші воїни мужньо обороняють свої позиції.

“Так, 12 лютого протягом доби противник хвилями по кілька штурмових груп атакував позиції ротного пункту одного з підрозділів 93 окремої механізованої бригади. Завдяки вмілим діям всі атаки ворога були відбиті”, – розповів Громов.

Просування ворога, як сказав бригадний генерал, завершуються лише після руйнації оборонних укріплень та необхідністю зберегти життя наших воїнів.

“Для просування вперед ворог не рахується з втратами ні в озброєнні, ні в особовому складі. Кількість вбитими в боях за Бахмут окупанти рахують тисячами, а найманців взагалі не вважають доцільним евакуювати, прийнятним для ворога є те що поранених вагнерівців вони свідомо залишають помирати на полях, живих там назад не пускають”, – заявив Громов.