Президент України Петро Порошенко присутній на Об'єднавчому соборі як почесний гість та не бере у ньому участь, заявив архімандрит УПЦ МП Кирило (Говорун), який присутній на засіданні, у ефірі Радіо Свобода.

Зазначається, що президент України не бере участь у голосуванні та не є повноцінним учасником собору.

Він наголосив, що Порошенко, як і всі присутні, був запрошений особисто Вселенським патріархом Варфоломієм.

"Для сучасного світу це не зовсім нормально. Це більше характерно для історії. В минулому, звичайно, такі події не обходилися без того, щоб на них були присутні королі, імператори тощо. Зараз це не зовсім європейська практика, але в цьому немає жодної проблеми з точки зору православної традиції", – зазначив Говорун.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Сам же  Петро Порошенко поспілкувався з людьми на Софійській площі, де віряни зібралися в очікуванні рішень Об'єднавчого собору українських православних церков 

"Стоїмо і молимося, щоб Українська церква сьогодні відбулася і була створена", – заявив він. "Ви не гості, ви учасники створення Української церкви", – звернувся Президент до присутніх на Софійській площі.

Після нетривалого спілкування з присутніми, він вирушив на територію національного заповідника. 

 Зазначимо, що на час проведення Об'єднавчого собору православних церков центр Києва візьмуть під посилену охорону: за порядком стежитимуть поліцейські, патрульні і нацгвардійці.

Заходи безпеки посилять не тільки біля "Софії Київської", а й поруч з іншими храмами і монастирями.

Головне завдання правоохоронців під час проведення Об’єднавчого Собору, якій відбудеться 15 грудня на території Національного заповідника "Софія Київська" та Об’єднавчої Молитви, яка буде проходити на Софійській площі, гарантувати публічну безпеку та не допустити провокації. Про це заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий 

"Ми всі розуміємо важливість питання безпеки під час проведення Об’єднавчого Собору. Нацполіція, Нацгвардія у максимальній координації зі всіма службами готова до забезпечення правопорядку. Під час заходів буде задіяна достатня кількість правоохоронців та відповідних служб для організації публічної безпеки. Також посилене патрулювання буде здійснюватися по всій центральній частині міста та в інших районах Києва", – сказав Сергій Яровий.