Українська армія може за короткий проміжок часу дійти до українсько-російського кордону на Донбасі, але потім розпочнеться кривава війна.

Таку думку висловив генерал-лейтенант Ігор Романенко, додавши, що наслідки такого протистояння спрогнозувати важко.

"Висловлення того, що звільнити Донбас військовим шляхом можливо за добу, це дещо ризиковано і перебільшено. На мою думку, добре підготувавшись, за декілька тижнів це, може, і можна буде вирішити", – вважає генерал.

Проте, зважаючи на політичний перехідний період в Україні, очікувати подібних кроків не варто.

"Я підтримую Наєва в тому, що це можливо зробити, хоча і не за такий короткий термін, але що далі? На початку війни на сході України у 2014 році ще не було російських військ, а зараз на кордоні розміщено 80 тис. російських військових, безпосередньо ж на окупованих територіях перебуває 13 тис. військових РФ. Під керуванням російських кадрових офіцерів – два армійські корпуси на території невизнаних "Л/ДНР", – розповів Романенко.

Він також нагадав, що на території окупованого Донбасу розміщена велика кількість військової техніки, а до українського кордону Росія стягнула ракетну бригаду, дивізіон якої розташований настільки близько, що цілком може накрити ракетами українську столицю.

"Якщо це відбуватиметься, то потім буде кривава бійня, результати якої важко до кінця спрогнозувати. Проте ми розуміємо, що військова перевага у Росії більша", – пояснив український генерал-лейтенант.

Та все ж, на думку Романенка, для перемоги на Донбасі Україні потрібно використовувати як військовий, так і політико-дипломатичний методи.

"Зараз нам потрібно взяти мирну паузу, щоб провести дієві реформи, насамперед економічні, та й усі інші, щоб ми були готовими до можливого вирішення цього питання військовим способом. Треба планувати і військовий сценарій, як росіяни багато років готувалися до анексії Криму. Нам потрібно підготуватися, і в момент найбільшої слабкості Росії, якщо буде необхідність, рішуче відновлювати свої кордони й суверенітет", – заявив він.

На питання, чи буде це можливим у короткостроковій перспективі, Романенко відповів: "У сучасному швидкоплинному світі можливо все".

Варто додати, що раніше Ігор Романенко заявив, що за останні 2 роки Росія підготувалася до посилення агресії на іншій ділянці кордону.

"Позаминулого року вони провели навчання, залучивши біля 250 тис. військових, різне озброєння, техніку, а щоб почати широкомасштабну війну, потрібно від 240 тис. і більше. За оцінками світових експертів, вони підняли свій рівень підготовки для того, щоб виконувати ці завдання", – пояснив Романенко.