Росіяни вибрали тактику розподілення своїх сил на весь фронт. Росіяни вибрали таку тактику через особливість свого стратегічного бачення.

За його словами, щоб зрозуміти росіян, потрібно поставити себе на їхнє місце. Можливо, окупантам доведеться піти з Південного плацдарму і незрозуміло, як вони це пояснюватимуть. Це стратегічне завдання, якого можна досягти Збройним силам України. Щоправда, це станеться, можливо, за кілька місяців.

«Це завдання, якого можна у стратегічному сенсі досягти. Не дам точної відповіді їх (росіян) роздумів, але на прикладі протиставлення та відштовхування від протилежної наведу цікаві аргументи», — сказав Черник.

Він згадав про село Чорнобаївка на Херсонщині, яке стало справжнім «пеклом» для російських військових. Так, Сили оборони України 26 разів завдавали ударів по позиціях ЗС РФ. Будь-яка інша армія не підтягувала б туди військову техніку після 4 ударів, але росіяни продовжували це робити.

Другим прикладом, про який розповів Черник, є спроби російських сил переправитися через річку Сіверський Донець у Луганській області у травні 2022 року. Так, ЗСУ понад 5 разів припиняли ці спроби, і переправа стала однією з найбільш смертоносних для окупантів. Близько 800 росіян було ліквідовано внаслідок артилерійських обстрілів.

«Люди в здоровому глузді цього не робитимуть, а вони роблять», — сказав Черник.

За його словами, у цьому випадку працюють ментальні наративи, принцип «ні кроку назад». Росіяни вважають, що в жодному разі не можна віддавати те, що вони вже взяли. Це елемент їхньої психології.

Нагадаємо, що російські окупаційні війська наступають по всьому фронту на Сході України. Про це 10 грудня в Telegram проінформував командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.

«Оперативна ситуація на Сході залишається складною. Ворог не припиняє проведення наступальних дій по всьому фронту, – написав Сирський. – Разом із командирами, які тримають оборону на східному напрямку, детально проаналізували обстановку та розглянули варіанти подальших дій. Спільно ухвалили необхідні рішення та вжили заходів для забезпечення стійкості нашої оборони, збереження життя наших воїнів та раціонального використання боєприпасів».

Окупанти, незважаючи на складні погодні умови в Україні, намагаються наступати на кількох напрямках, прагнучи перехопити та утримати ініціативу до президентських виборів у країні-агресорі РФ у березні 2024 року, заявили 9 грудня в американському Інституті вивчення війни.

Підтверджує інформацію Сирського і естонська розвідка. На щотижневому брифінгу в міноборони Естонії полковник Антс Ківісельг зазначив, що «інтенсивність боїв в Україні зросла порівняно з попереднім тижнем приблизно на чверть», оскільки Росія намагається повернути собі ініціативу на всіх напрямках, проте серйозних змін на лінії фронту не було.

Протягом тижня російські частини, за різними оцінками, втратили близько 10 000 пораненими та вбитими, що «є дуже значною цифрою для одного тижня», сказав Ківісельг.