Секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев заявив, що російське керівництво зацікавлене у досягненні політико-дипломатичних домовленостей з Україною якнайшвидше.

Про це повідомляє російське державне інформагентство “ТАРС” із посиланням на виступ Патрушева на засіданні високих представників країн БРІКС

“Росія зацікавлена ​​у якнайшвидшому досягненні політико-дипломатичних домовленостей, які б дозволили припинити бойові дії. Проте переговори між Москвою та Києвом заморожені українською стороною”.

Крім того, Патрушев додав, що переговорний процес між Москвою та Києвом було припинено внаслідок деструктивних дій США, Великої Британії та їхніх партнерів по НАТО.

Нагадаємо, що раніше прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що зустріч президента України Володимира Зеленського та Путіна можлива лише для фіналізації “такого собі документа”.

Однак наразі робота над таким документом “давно призупинена”.

“Апріорі таку зустріч ніхто не виключає, ніколи не виключав, але вона має бути підготовлена. Є сенс зустрічатися Путіну та Зеленському лише для того, щоб фіналізувати якийсь документ. А робота над документом було зупинена досить давно і відтоді не відновлювалася”, – заявив Пєсков.

Звідки таке раптове бажання відновити мирні переговори з Україною? Адже очільниця Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко теж заявляла, що, мовляв, Москва, попри відкриту агресію на території України, відкрита для переговорів з українською стороною та підписання угод, які призвели б до миру.

Слід зазначити, що президент США Джо Байден наголосив, що переговорний процес між Україною та Росією припинився не з ініціативи Києва (як заявляє РФ), а тому, що сама Росія продовжує вести війну і намагається взяти під контроль якомога більшу частину України.