Сьогодні у Білорусі будь-який протест, пов’язаний з підтримкою України – це кримінальне діяння, яке суворо карається. Громадян засуджують за звичайні висловлювання проти війни.

Наприклад, 1 вересня дівчина заявила про свою громадянську позицію перед батьками та учнями на лінійці у школі, за що її одразу затримали співробітники МВС.

Про це 24 каналу розповів заступник голови об’єднаного перехідного кабінету білорусі Павло Латушко.

Латушко розповів, що дівчині виписали штраф, але досі не випустили зі слідчого ізолятора. Не дивно, адже сьогодні у білорусі до в’язниці можна потрапити за використання кольорів національного прапора – не лише українського, а й білоруського.

“Стосовно партизанів – тут терористичні статті. Враховуючи те, що лукашенко ініціював зміну чинного законодавства, що за сам факт підготовки терористичного акту можна отримати смертну кару, можна уявити, якими будуть вироки”, – наголосив він.

Мета білоруського диктатора – створити максимальний страх у суспільстві.

“Але це не означає, що воно не формується. Для цього Кабінет ввів свій склад, представника з національної оборони та безпеки, відповідального за питання внутрішніх справ”, – сказав Латушко.

Він додав, що вчора 10 білорусок, які ведуть підготовку у межах полку “Погоня”, прямо заявили: час, коли виходили з квітами, закінчився.

“Коли Лукашенко створив ситуацію без вибору, у нас залишається, як вони кажуть, єдиний варіант дій”, – сказав Латушко.