Президент України заявив, що Росія мобілізує сили для зриву європейського руху України, сказав він у своєму відеозверненні.

Дуже важливо, що зараз – за кілька тижнів – ми очікуємо відповідь Європейського Союзу щодо питання про статус кандидата для України. Ми дуже очікуємо. І я вдячний усім, хто вже висловився на підтримку нашої держави, на підтримку кандидатства. Зокрема й у відповідь на мої запитання у зверненнях до парламентів різних держав, форумів, студентських та експертних спільнот, людей на площах різних європейських міст, які мітингували на підтримку України, на підтримку нашого народу. Маємо розуміти, що Росія зараз мобілізувала всі свої сили, щоб зірвати європейський рух України. І кожен інструмент – а особливо публічні дискусії й заклики – має бути задіяний на повну, – наголосив він.

Зазначимо, що Президент Володимир Зеленський відзначив державними нагородами 223 захисників України, з них 72 – посмертно.

Підписав сьогодні новий указ про нагородження наших захисників, захисниць, наших героїв. 223 учасники бойових дій відзначені державними нагородами, із них 72 посмертно, – зазначив глава держави.

Президент згадав у відеозверненні про цинічність Росії у людському ресурсі, адже дуже часто загарбники мобілізують чоловіків з окупованих Донецької та Луганської областей. Також Зеленський відмітив, що «російські солдати часто ховаються за спинами мобілізованих». Та це й не дивно, якщо вони для Путіна – не більше, ніж гарматне м’ясо.

Нагадаємо, 31 травня президент Володимир Зеленський відзначив державними нагородами 215 учасників бойових дій, 17 із них – посмертно.