Щоб уникнути звинувачень на адресу України в зриві “формули Штайнмайера”, українці повинні бути чесними перед собою з приводу коштів, які можуть привести до миру.

Про це заявив глава МЗС України Вадим Пристайко на прес-конференції в Брюсселі після участі в слуханнях Комітету Європарламенту із закордонних справ.

За його словами, саме уряд повинен запропонувати народу кращі варіанти вирішення.

“Ця” формула Штайнмайера “була придумана і узгоджена урядами, і вона відрізняється від того, на що Україна погоджувалася раніше. Це хворобливий компроміс, і ми знаємо, скільки сказано слів проти цього. Але разом з цим ми сподіваємося, що можна піти цим шляхом, не заходячи вже так далеко, щоб це завадило нашому суверенітету і територіальної цілісності більше, ніж воно вже є”, – сказав Пристайко.

Він підкреслив: для того щоб Україна не звинуватили в зриві цих домовленостей, треба просто бути чесними перед собою і перед своїм народом.

“Якщо ми про щось домовляємося, то, наскільки б болючими не були ці рішення, ми повинні їх виконати, тому що це шлях до миру, якого ми можемо досягти в майбутньому. Якщо для народу це прийнятна ціна – ми це робимо. Якщо ні – ми повинні знати про це. Я вже говорив нашим депутатам – якщо вони серйозно до цього ставляться, тоді ми забираємо третину бюджету з пенсій, зарплат, медичного страхування, переводимо це в мобілізацію і в нашу армію і намагаємося захистити себе без мирного процесу. Ці опції все – перед українським народом. Але влада має вибрати і запропонувати те, що є найбільш доцільним “, – сказав міністр закордонних справ України.