США контролюватимуть ситуацію в Чорному морі та співпрацюватимуть з Україною, аби попередити зовнішню агресію та загрози. Окрім того, в Україну цього року приїдуть два американські катери.

Заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент заявив, що після захоплення Росією українських кораблів безпеки у Чорному морі немає.

Під час брифінгу в межах першої міжнародної конференції "Одеські дебати: об'єднання України, Чорноморського регіону і трансатлантичних партнерів" дипломат наголосив, що США будуть і надалі співпрацювати з Україною у цій сфері.

Аби захиститися від зовнішньої агресії, Україна братиме участь у спільних навчаннях, тренінгах. Окрім того, важливою складовою є регулярна присутність у чорному морі кораблів США.

Два американських військових катери, переданих Україні у вересні в Балтіморі, що в США, прибудуть в розпорядження Військово-морських сил ЗСУ у 2019 році. Також Кент нагадав, що в Балтиморі в вересні минулого року відбулася церемонія передачі Україні двох катерів класу Island.

Зараз два корабля в Балтиморі. Це вже майно України, але вони ще не готові перетнути океан, щоб працювати в Чорному морі. Але це відбудеться в поточному році,– сказав заступник помічника держсекретаря США.

Це дасть Україні нові можливості в патрулюванні Чорного моря. Дипломат також відповів на питання про позицію США з приводу окупації Криму.

"Наша позиція чітка і ясна: Крим – це Україна. Крапка", – підкреслив він.

Зазначимо, у Генштабі ЗСУ повідомляють, що вже цього року до складу Військово-морських сил Збройних сил України приймуть малий броньований артилерійський катер і два десантних катери. 

Про це заявив заступник начальника головного управління оборонного планування Генштабу ЗСУ В’ячеслав Дем’яненко.

США передали до ВМС ЗСУ два патрульних катери типу Island в рамках міжнародної допомоги у військовій сфері. Тривають заходи з формування комплекту військ ВМС на постійній основі для виконання завдань на узбережжі та в акваторії Азовського моря,– розповів представник Генштабу.

Дем’яненко також заявив, що наразі триває розробка технічного проекту ракетного катера типу “Лань”, оснащеного ракетним комплексом “Нептун”.