Мовиться про те, щоб на період сесії забирати у народних обранців документи для виїзду за кордон. Про це жартома заявив спікер парламенту Дмитро Разумков, обурюючись відсутністю багатьох депутатів у п’ятницю на засіданнях Ради та комітетів.

У студії Савіка Шустера увечері 6 вересні запрошені гості обговорювали, серед іншого, як унеможливити голосування депутата за колег, відсутніх на робочому місці. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков зазначив, що депутати активно працюють над цим питанням.

Система “Рада 3” із сенсорною кнопкою протягом 11 років так і не отримала сертифікацію, бо, як зауважив Разумков, не відповідає сучасним викликам. Та і не передбачена регламентом. 

Однак кнопкодавство треба подолати у будь-якому випадку: “Якщо ти не ходиш на роботу, то на твоє місце прийде інший працівник. Інший народний депутат, який знайде час, і буде нарешті виконувати ті обов’язки, які йому необхідно виконувати для цієї держави”.

Далі у студії зайшла мова норми законів про депутатів, зокрема про президентську ініціативу щодо третини прогуляних днів нардепами. Мовиться про те, що якщо депутат прогуляє з неповажних причин третину своїх робочих днів, то його матимуть право позбавити мандата.

Я б ще на час сесії забирав закордонні паспорти й видавав би їх лише в тому випадку, коли людина їде у відрядження,
– сказав Разумков, у жартівливій формі підкреслюючи важливість обговорюваної норми.

“Це було б коректно, а то в нас, дивлячись на те, що відбувалось щоп’ятниці, у комітетські тижні, то таке враження, що в Європі багато дуже наших виборців. Я розумію, що багато виїхало, але ж не стільки”, – напівжартома підсумував Дмитро Разумков.

Варто зазначити, що глава Верховної Ради Дмитро Разумков згоден направити до Венеціанської комісії законопроекти, ініційовані президентом Володимиром Зеленським, які стосуються внесення змін до Конституції України. 

Таку заяву Разумков зробив в програмі “Право на владу” на телеканалі “1 + 1”.

“Якщо ми говоримо про Венеціанської комісії, то одне іншому не заважає: ми направляємо це (законопроекти, – Ред.) До Конституційного Суду, але після цього ми теж готові направити в комісію, щоб вона дала свій висновок. Це нормальна практика. Я не бачу в цьому проблеми “, – сказав спікер, відповідаючи на питання співголови фракції” Європейська солідарність “Ірини Геращенко.