Перший лідер незалежної Білорусі Станіслав Шушкевич помер у Мінську у ніч проти 4 травня.Про це повідомляє Європадіо з посиланням на його дружину Ірину.

Шушкевичу було 87 років. Наприкінці квітня його було доставлено в реанімацію після перенесеного COVID-19. Через два дні його виписали з лікарні, але здоров’я політика було підірвано хворобою.

За словами дружини, останні місяці він нікуди не виходив з квартири, контакти були зведені до мінімуму.
У квітні Шушкевич потрапив у реанімацію Республіканського клінічного медичного центру через погіршення стану здоров’я після перенесеної коронавірусної інфекції, потім його виписали. За словами дружини, останні місяці він нікуди не виходив з квартири, контакти були зведені до мінімуму.

Станіслав Шушкевич у 1991-1994 роках очолював Верховну раду (парламент) Білорусі 12-го скликання. 8 грудня 1991 року він з білоруської сторони підписав у Біловезькій пущі угоду про ліквідацію СРСР та створення СНД.

Влітку 1994 року Шушкевич брав участь у перших президентських виборах, він посів четверте місце після нинішнього правителя Білорусі Олександра Лукашенка, тодішнього прем’єр-міністра В’ячеслава Кебича та лідера БНФ Зенона Позняка, набравши близько 10 відсотків голосів.Шушкевич довгий час очолював “Білоруську соціал-демократичну Грамаду” та був рішучим критиком нелегетимного глави держави Олександра Лукашенка.

«Для нього (Лукашенко – ред.) влада стала наркотиком, без якого він не може жити», – говорив Шушкевич.

У нових підручниках з історії Білорусі для 11-го класу шкіл вже немає згадок про першого керівника країни після розпаду Радянського Союзу Станіслава Шушкевича та лауреата Нобелівської премії з літератури Світлану Алексійович. Обидва після президентських виборів 2020 року, які викликали наймасовіші в історії Білорусі протести, виступали із різкою критикою Лукашенка.