Полковник запасу ЗСУ Роман Світан попередив росіян, що українські дрони можуть долетіти до столиці РФ.

Військовий експерт відповів на запитання, чи реально, що українські безпілотники долетять до Москви, на що натякав у своєму інтерв’ю секретар РНБО Олексій Данілов. Роман Світан повідомив, що це цілком реальний сценарій, оскільки ВСУ вже має на озброєнні відповідні БПЛА.

Льотчик-інструктор впевнено заявив:

“До Москви реально з кордону України, який ближче до Москви, в районі 450 км. За великим рахунком для більш-менш середнього безпілотника – це бойовий радіус, він і може повернутися (злітати в Москву і повернутися назад, виконавши певне бойове завдання) і повторити, і ще раз повторити”.

“Питання у протиповітряній обороні російської: там вона справді дірява, але вона дірява не через те, що там погані комплекси, а тому що збудувати повністю протиповітряну оборону практично неможливо ні Росії, ні Москві”, – додав до вищесказаного військовий експерт в інтерв’ю для Курбанова LIVE.

Щодо майбутнього контрнаступу ЗСУ Роман Світан попередив, що це буде тяжке протистояння. Чекати на “жесту доброї волі” від РФ не варто, як і немає резону сподіватися, що цього разу все пройде приблизно так само “безболісно”, як це свого часу було в період деокупації Харківської області.

Ворог продовжує активні дії на лінії фронту. Окупанти намагаються не показувати значні втрати та неможливість просуватися через несприятливі погодні умови.

За словами Світана, вже за декілька тижнів українські захисники зможуть показати свою міць противнику на повну силу.

Роман Світан повідомив, що упродовж останніх днів на Донбасі була вкрай несприятлива погода: сніг, паморозь та дощі.

Руху росіян перешкоджає з одного боку погода, з іншого боку вони обточуються, втрачають багато військ, проходить певне перегрупування, – пояснив військовий експерт 24 каналу.

На його думку, в основному російські генерали відводять розбиті частини, натомість поповнюють особовий склад лінійними підрозділами.

Натомість “вагнерівців” стає все менше. Ймовірно, російське керівництво має намір повністю знищити ПВК “Вагнера” на Бахмутському напрямку.

Роман Світан зосередив увагу, що кількість наступальних дій ворога трішки зменшилася, скоріше за все через погоду.За його словами, поки не видно, що росіяни переходять на оборонні позиції.

“Річ в тому, якщо вони зупинять рух, припинять виконувати певні наступальні дії, навіть без просування, то їм доведеться відходити”, – розказав він.

Військовий експерт наголосив, що це десятки кілометрів.

Найкраща оборона – це наступ. Це приблизно те, що вони зараз роблять, – зауважив він.

На його думку, противник вже за декілька тижнів, тобто коли земля підсохне, все ж буде підтягувати техніку та робитиме спроби просуватися.

Роман Світан повідомив, що кількість артилерійських атак з боку росіян суттєво не змінилася. Натомість збільшилося застосування авіації.

“Оптимізму поки я не бачу”, – пояснив він.

Військовий експерт звернув увагу на те, що все одно росіяни до кінця березня втрачатимуть сили. До того ж вони буквально підставляють свої фланги під удар ЗСУ, просуваючись у бік Слов’янська.

Світан переконав, що українські військові теж чекають на сприятливу погоду, щоб використовувати важку техніку. Саме ці дії розв’яжуть Бахмутське питання.

Нагадаємо, що наразі дві третини міста перебуває під контролем росіян. Втім, українські захисники віддано боронять Бахмут і не мають намірів відступати.