Правоохоронці встановили особу російського генерала, який керував захопленням територій Харківської області, загарбнику заочно оголошено підозру.

Про це Офіс генерального прокурора повідомив у Телеграмі.

За даними слідства, фігурантом є генерал-лейтенант, командувач 11-го армійського корпусу Балтійського флоту Західного військового округу збройних сил Російської Федерації.

Установлено, що з початку березня до середини липня 2022 року підозрюваний керував агресивними діями загарбницького угруповання військ “Балаклія”, силами якого були захоплені території Харківського, Чугуївського та Ізюмського районів Харківської області.

Генерал виконував злочинні накази та наказував бомбардувати населені пункти Харківської області, унаслідок чого гинули мирні жителі, серед яких діти.

Дії фігуранта призвели до загибелі та поранень цивільних громадян України, матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна й інфраструктури.

Як уточнили у Службі безпеки України, фігурантом є генерал-лейтенант Андрій Рузинський. На початку повномасштабного вторгнення він віддав наказ “прорвати” державний кордон України з метою захоплення Харківської області.

Рузинському підпорядковувалася військова комендатура в місті Балаклія, керівнику якої оголошена підозра в катуванні мирних жителів.

Після підвищення у військовому званні фігурант був переведений для подальшої служби на територію Росії, де нині переховується від правосуддя Він може дістати до 15 років позбавлення волі.