Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Про це повідомила пресслужба глави держави.

Закон передбачає, що єдиний рахунок може бути відкритий для платника податків з його згоди на центральному рівні Державної казначейської служби. Функціонування рахунку не стосується ПДВ і акцизного податку з реалізації повного і спирту етилового, а також митних платежів.

“Закон допоможе спростити сплату податкових платежів та сприятиме зменшенню кількості помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань. Крім того, ухвалені зміни сприятимуть підвищенню рівня відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів”, – зазначили в Офісі президента.

Закон був підтриманий парламентом у другому читанні 13 квітня з урахуванням пропозицій президента України. Зокрема, була скасовано спірна норма про фіксовану торговельну націнку на тютюнові вироби, чим обмежувалися права суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, імпорт і оптову торгівлю тютюновими виробами.

Нагадаємо, того ж дня Верховна Рада внесла зміни до державного бюджету України на 2020 рік.