Як відомо, Рада суддів України вже спробувала заблокувати судову реформу.

Ідея полягала в тому, що вона не призначила своїх представників до Етичної ради, таким чином почала відверто шантажувати владу.

Підтримка з боку міжнародних партнерів – США, ЄС, послів “Великої сімки” надала наснаги.

Тож, очікувано, Рада суддів почала давати задню і пообіцяла виконати закон.

Усю суть нашої судової реформи можна звести до того, щоб нарешті побороти суддівські клани, які вперто не дають очистити судову систему від негідних, недоброчесних та непрофесійних суддів.

Саме для цього потрібно повністю перезавантажити основні органи суддівського врядування – Вищу раду правосуддя та Вищу кваліфікаційну комісію.

Й саме тому була створена Етична рада, яка повинна зайнятись перевіркою чинних членів та кандидатів на вакантні посади у ВРП.

Але аби знову не втрапити у пучину того з чим на цю мить країна намагається боротися 3 з 6 її членів будуть представниками міжнародних організацій і саме їх голос матиме вирішальний вплив під час прийняття рішень.

Нагадаємо, левова частка успіху залежала від чіткої позиції президента.

Як відомо, Зеленський відреагував майже миттєво Вже за кілька годин після демаршу Ради суддів він заявив, що не допустить блокування реформи.

Отже, як бачимо, спроба зриву реформи поки не вдалась. І навіть у випадку нових нападів. Наш президент показав що зможе більш ніж успішно їм протидіяти.