Сили оборони України, навіть не маючи переваги в повітрі, досить успішно наступають, витісняють російських окупантів із зайнятих ними рубежів. Про це сьогодні, 11 липня, сказав військовий експерт Валерій Рябих.

Він зазначив, що штурмові дії Збройних сил України в умовах, що склалися, за виконанням відрізняються від концепцій НАТО, які передбачають перевагу практично в усьому.

“Те, що ми бачимо зараз — це просування військ за практично рівного співвідношення з противником. І, звісно ж, це досягається, перш за все, шляхом злагодженості дій підрозділу, шляхом високої організації управління, що відбувається практично в режимі реального часу, коли розвідувальна інформація збирається, обробляється й реалізується. Тобто в наявності чітка взаємодія всієї структури Збройних сил. І основним завданням є підтримка наземних дій військ”, — сказав експерт в ефірі телеканалу FREEДОМ 

Він наголосив, що війська діють “не наосліп”, вони постійно контролюють усе, що відбувається на полі бою, й організовують ефективну взаємодію з підтримувальними підрозділами. Задіяні й артилерійські системи, й безпілотні ударні системи, і на деяких напрямках успішно застосовуються наявні в розпорядженні Збройних сил України авіаційні засоби.

Рябих зазначив, що на цьому етапі не варто очікувати стрімкого просування військ, оскільки армія РФ підготувала ефективну систему оборони. На його думку, в умовах, коли артилерія має вирішальне значення при підтримці дій піхоти на полі бою, досить ефективним засобом має бути застосування касетних боєприпасів, рішення про передачу яких ухвалили США.

“І ось у цих умовах придушити опір противника, підготувати лінію його укріплень до того, щоб туди в умовах безпеки зайшли вже наземні сили, буде простіше”, — сказав Рябих.

Аналізуючи розвиток наступальної кампанії ЗСУ за останній місяць, можна припустити – українське командування зосереджене на створенні умов, які були у вересні 2022 року. Коли російські війська витратили всі резерви й були виснажені тяжкими тривалими боями. А через систематичне знищення ЗСУ складів боєприпасів ворога армія РФ втратила перевагу в артилерії.

Останні два місяці ЗСУ активно полюють на ворожі артилерійські системи, паралельно створюючи тиск практично на всіх напрямках лінії фронту. Росія змушена поступово вводити свої резерви. 

Справжня повномасштабна контратака почнеться тільки тоді, коли російські війська будуть достатньо виснажені, розповів  австралійський військовий аналітик Мік Раян виданню Форбс.

«Прийде час, коли Україна зрозуміє, що російська оперативна система достатньо деградована, її здатність підтримувати тактичні сили пошкоджена, а можливість переміщення резервів обмежена. Ця точка прийняття інформуватиме про початок широкомасштабного наземного бою», – зазначає аналітик. 

Зараз російська оборона все ще достатньо потужна, і не лише завдяки мінним полям і щільним окопам. Російські війська мають достатньо живої сили, аби посилювати проблемні напрямки, проводити локальні контратаки й стримувати українське просування. Артилерія ворога все ще небезпечна і не дозволяє ЗСУ вільно готувати свої операції та проводити їх.

Росіяни вже відчувають проблеми в кількості артилерійських систем, що змушує їх використовувати як самохідні артилерійські установки старі радянські танки Т-55/54. Методичне знищення артилерії та виснаження російських сил може створити умови, коли російська оборона опиниться в кризі. У такий момент уже не важливо, скільки кілометрів окопів залишається позаду, якщо їх нічим і нікому закрити. 

Навряд чи цей момент наступить у найближчі тижні або до кінця літа. А значить, попереду на фронті – час важких боїв за кожен окоп і кожен метр української землі.