Міський голова Дніпра Борис Філатов офіційно звернувся до Президента України Володимира Зеленського з вимогою провести дострокові місцеві вибори. Відповідну заяву городничий зробив сьогодні, 22 липня.

За словами Філатова вибори до Верховної Ради показали, що у “нової команди” опинилися усі важелі впливу на внутрішні процеси. Саме тому дніпровський городничий хоче аби нове скликання парламенту оголосило про проведення місцевих виборів вже цієї осені.

“Шановний Володимире Олександровичу! Результат виборів у Верховну Раду показав, що в країні з’явилася політична сила, яка має можливість та волю самостійно встановлювати правила гри. Вітаю вас з таким успіхом, це великий кредит довіри від народу й одночасно велика відповідальність. Країна потребує повної зміни влади на всіх рівнях. Органи місцевого самоврядування повинні пройти екзамен на відповідність, і це можна зробити лише єдиним способом — оголосити дострокові місцеві вибори. З метою перезавантажити систему”, – заявив Філатов.

Городничий вважає, що таким чином народ відсіє тих, хто “прийшов наживатися” від справжніх господарників.

Окрім цього, Борис Філатов заявив, що разом із достроковими виборами вимагатиме від Зеленського проведення муніципальної реформи. Зокрема, мова йде про розширення повноважень місцевих рад. За задумом городничого команда Зеленського має віддати його міськраді повноваження податкової та місцевої поліції. Також Філатов прагне аби у місцевих рад був повний контроль за екологією.

Слід відзначити, що Борис Філатов лише нещодавно уклав із Володимиром Зеленським парі щодо термінів ремонту Центрального мосту. Вочевидь, міський голова не бажає подавати у відставку і хоче переобратися на другий термін, розширивши при цьому повноваження Дніпровської міської ради.