Кінець війни з виходом на кордони України 1991 року можливий лише за поєднання стратегії обох головкомів — Сирського і Залужного.

Таку думку висловив в інтерв’ю керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005–2010 роках, генерал армії Микола Маломуж

 «Я вважаю, що 2023 року ми не реалізували весь свій потенціал. Звичайно, ми залучили можливості захисту наших територій вздовж лінії фронту, знищення резервів противника, особливо в реперних точках: Авдіївка, Бахмут, Куп’янськ, Запорізька та Херсонська області. Але ми не реалізували головного сценарію, про який говорив і Залужний. Це нова філософія війни, нова стратегія ведення війни. Потім – забезпечення, це теж накульгувало», — доповідає Маломуж.

Микола Маломуж розцінив деякі позиції минулої стратегії ведення війни.

 «Влітку 2023 року була дуже невдала спроба – йти на мінні поля та укріпрайони ворога – це взагалі абсурдно. Ми не хотіли критикувати, бо це війна. Але тепер ми розуміємо, що то була невдача. Стратегії глобальних наступальних операцій зі звільнення територій не було. Думаю, це об’єктивно спричинило зміну командування. І воно насамперед передбачає нову стратегію.»

Він запевняє, що задля реалізації нової стратегії в повному обсязі Україні потрібна підтримка партнерів.

 «Наразі це визріло, Сирський озвучив нову стратегію. Але потрібна низка умов, які забезпечать цю стратегію. Це, звісно, підтримка наших союзників, і ми вже маємо низку програм. Насамперед це те, що сьогодні вже виділяють Німеччина, Франція, Велика Британія, частково Скандинавія та інші країни. Європа обіцяє надати нам 500 тисяч боєприпасів.», — констатував генерал армії.