Армія так званої “ДНР” повністю не розгромлена, підрозділи “Л/ДНР” повністю не знищено. У них великі проблеми саме з особовим складом. 

Про це 23 серпня в ефірі національного телемарафону розповів військовий експерт Олександр Коваленко.

“Дуже великі втрати, в першу чергу, тому що це не професійні військові, у більшості це примусово мобілізовані або мобілізовані за своїм бажанням, які зовсім зазомбовані представники тимчасово окупованих територій. Та вони не мають якого-небудь досвіду ведення бойових дій. До того ж їх використовують у перших лініях як передові підрозділи, як “живе м’ясо”. А вже за ними йдуть більш професійні військові армії РФ. Тому так треба розцінювати ситуацію з їхніми втратами”, – зазначив він. 

Також, за словами Коваленка, навіть примусово дуже важко зараз виконувати нормативи саме по мобілізації на тимчасово окупованих територіях, з людським ресурсом там дуже-дуже на сьогодні погано.

Окрім цього, за даними Генштабу окупанти відновили наступ на Бахмут та Соледар. Чи закінчилась так звана оперативна пауза росіян і чи розпочався масштабний наступ на Донбас.  

“Ну насправді у них дуже такі сумнівні оперативні паузи, вони взагалі не відповідають цій назві. Вони намагаються на сьогодні тримати найбільшу інтенсивність бойових дій на двох основних напрямках – це Бахмут, Авдіївка. В районі Мар’їнки вони також намагаються взяти якусь ініціативу у штурмових діях, але це їм не вдається. В першу чергу тому, що ЗСУ в цих районах мають достатньо укріплені позиції, вони достатньо ефективно блокують їхні дії”, – зазначив Коваленко.

Також, за словами, Коваленка, основу цих штурмових дій росіян складають батальйонно-тактичні групи складу першого армійського корпусу. Тобто це примусово мобілізовані підрозділи, у своїй більшості представники тимчасово окупованих територій, тобто не найпрофесійніший рівень, не високий рівень боєздатності, а також вони мають підкріплення зі сторони так званої ПВК “Вагнера” та деякі підрозділи 150 російської мотострілецької дивізії приблизно до двох танкових рот.

“Це каже про той ресурс, яким вони зараз мають оперувати та він не є нескінченним, він не є найбільш професійним та ефективним, тому я вважаю, що найближчим часом все ж таки ось цей тиск на Бахмут та Авдіївку він все ж таки зменшиться. Але напередодні 24 серпня їм треба продемонструвати якусь феєричну активність, тому я не виключаю, що вони навіть на День Незалежності розпочнуть імітацію якихось більших наступальних дій”, – резюмував військовий експерт.

Також Олександр Коваленко заявив, що на території анексованого Криму триває сезон “бавовни”.

У різних регіонах півостровастаються вибухи нв російських військових склаадах, базах та аеродромах. Військовий експерт Олександр Коваленко каже, що після “бавовни” в авіабазу в Новофедорівці зменшилася кількість авіації у повітряному просторі Херсонської та Запорізької областей. Зокрема, розвідувальної авіації та винищувачів Су-30СМ.

“Але вони пристосувалися до цієї ситуації та використовують авіацію з інших аеродромів. Так, це триває довше. Але намагаються ці втрати компенсувати”, – каже військовий експерт.

Тим часом “бавовна” у Джанкої, де пошкоджено електростанцію і залізничне полотно, мала вплив на тилове забезпечення вороджих підрзділів.

“На території бази у Джанкої розміщувалося 440 транспортно-пускових контейнерів з ракетами до С-400 (зенітно-ракетний комплекс – Ред.). Це величезна кількість. Саме їх планувалося передислокувати до військових частин і об’єктів ромсійських окупантів у Херсонській та Запорізькій областях. Чи було їх знищено частково чи поність – це запитання, на яке, на жаль, не маю відповіді”, – наголосив Олександр Коваленко.

Нагадаємо, на складах у тимчасово окупованому Джанкої зберігалися,зокрема, ЗРС С-400, ЗРПК “Панцир-С1”, “Гради” та різні САУ.